9 grudnia 2023

Hrubieszów: IV Zawody Strzeleckie im. mjr. SG Andrzeja Frączka

Na terenie strzelnicy Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie odbyły się „IV Zawody Strzeleckie im. mjr. SG Andrzeja Frączka”, których organizatorem był Komendant oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie.

Reklamy

Na Zawody towarzyszące corocznemu spotkaniu  przybyła rodzina mjr. SG Andrzeja Frączka i zaproszeni goście. W strzeleniu z karabinka sportowego (kbks) udział wzięło 12 drużyn reprezentujących poszczególne placówki SG, Służbę Celną, Policję, Urząd Gminy, Jednostkę Strzelecką, Nadleśnictwo Strzelce, emerytów SG oraz instytucje współdziałające. W trakcie zawodów można było zapoznać się z budową i zasadami działania broni palnej, poznać szczegóły konkurencji sportowych oraz zasady bezpieczeństwa w strzelectwie.
 
Zawody zgromadziły wielu sympatyków strzelectwa sportowego, zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: drużynowej i indywidualnej. Wszystkie drużyny z zaangażowaniem walczyły o zajęcie jak najlepszej lokaty.

 

Klasyfikacja zespołowa przedstawia się następująco:

I miejsce – drużyna emerytów  Straży Granicznej – 115 pkt.

Reklamy

II miejsce – PSG Horodło – 113 pkt.

III miejsce – Jednostka Strzelecka 2020 Hrubieszów – 108 pkt.

IV miejsce – Nadleśnictwo Strzelce – 102 pkt.

V miejsce – Służba Celna – 96 pkt.

 

W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi okazali się:

I miejsce – Sławomir Wójtowicz (PSG Horodło) – 45 pkt.

II miejsce – Wojciech Różański (emeryci SG) – 43 pkt.

III miejsce – Marcin Błazucki (Jednostka Strzelecka 2020 Hrubieszów) – 40 pkt.

IV miejsce – Jarosław Pirogowicz (emeryci SG) – 39 pkt.

V miejsce – Marcin Prokop (PSG Dołhobyczów) – 38 pkt.

 

Osobiste gratulacje nagrodzonym złożyła żona oraz matka mjr. SG Andrzeja Frączka. W trakcie IV Zawodów Strzeleckich odbyło się również spotkanie, podczas którego gościom została przedstawiona biografia naszego kolegi.

 

Mjr SG Andrzej FRĄCZEK – urodził się 30 września 1963r. w Kraśniku, tam skończył szkołę podstawową i średnią. W latach 1982-1988 studiował na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej w Lublinie, gdzie uzyskał tytuł lekarza weterynarii. 
Z tej racji przez kolegów w mundurach nazywany był „Doktorem”. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął  27 lutego 1995r. w Strażnicy SG w Hrubieszowie. Od 2 stycznia 2003r. zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Granicznej Placówki Kontrolnej SG 
w Hrubieszowie. W dniu 13 października 2003r., realizując zadania służbowe w ochronie granicy Rzeczpospolitej Polskiej zginął w wypadku samochodowym- mając zaledwie 40 lat. Pośmiertnie, rozkazem personalnym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, został mianowany na stopień majora SG za wzorową służbę w Straży Granicznej. 

 

 
Zawody, które odbyły się w tym dniu, były po raz kolejny okazją do wspomnienia osoby mjr. SG Andrzeja Frączka, a zarazem spotkaniem, które ma na celu popularyzowanie strzelectwa sportowego, propagowanie zdrowej rywalizacji sportowej oraz sprzyjały integracji funkcjonariuszy Straży Granicznej z przedstawicielami innych służb mundurowych, a także lokalnych instytucji.
 
 
 
Info i fot. NOSG