Hrubieszów: Jakie to święta gwiazdka zaczyna?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który prócz pięknie nakrytego stołu, prezentów i wyczekiwania na pierwszą gwiazdę, niesie ze sobą szereg tradycji i wierzeń. 20 grudnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie przeprowadzone zostały zajęcia biblioterapeutyczne dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie pt. „Magia świąt – poznajemy zwyczaje wigilijne”.

Reklamy

 

Celem zajęć było poznanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz zwrócenie uwagi na właściwe zachowanie podczas wieczerzy wigilijnej.

Podczas zajęć uczniowie wysłuchali wiersza Elżbiety Grabosz „Wigilia” i rozmawiali na temat zwyczajów wymienionych w tekście. Aktywnie uczestniczyli w opowieści ruchowej pt.”Bajka o Świętym Mikołaju”, wcielając się w poszczególne postaci występujące w historyjce. Wykorzystując metodę „burzy mózgów” dokańczali zdanie : „Święta kojarzą mi się z…..”.

Następnie rozwiązywali zagadki związane z Bożym Narodzeniem. Na tablicy interaktywnej wykonywali logiczne zadania oraz tworzyli wspólną pracę plastyczną. Razem zaśpiewana pastorałka wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

 

źródło i fot. BP Hrubieszów