24 września 2023

Hrubieszów: Jeden ukradł komórkę, drugi trzymał narkotyki w pojemnikach po lodach

Hrubieszowscy policjanci wykonując czynności do sprawy kradzieży telefonu komórkowego, dokonali przeszukania mieszkania 19-latka z gminy Hrubieszów. Jak się okazało podejrzewany o kradzież nastolatek miał w swoim domu blisko 90 gram suszu konopi indyjskich, które schował między innymi w pojemnikach po lodach.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w miniony weekend, kiedy to 54-letni mężczyzna zawiadomił policjantów, że z pokoju hotelowego, który wynajmował na trenie Hrubieszowa, zginął mu telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi w kwocie ponad 600 zł.
 
Policjanci ustalając okoliczności tego zdarzenia wytypowali dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzewani o dokonanie tej kradzieży. Po przeszukaniu ich pomieszczeń mieszkalnych okazało się, że u 25-letniego mieszkańca Hrubieszowa odnaleziono kartę sim ze skradzionego telefonu oraz pusty skradziony portfel.
 
U drugiego z podejrzewanych mężczyzn, którym okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, policjanci odnaleźli blisko 90 gram suszu konopi indyjskich. Nastolatek przechowywał susz między innymi w pojemnikach po lodach.
 
25-latek usłyszał już zarzuty za dokonanie kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego 19-letni kompan odpowie za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości.
 
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.
 
 
źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)
fot. KWP Lublin