Hrubieszów: Jesienne prezentacje seniorów

Hrubieszowski Dom Kultury będzie w tym miesiącu gospodarzem międzypowiatowych eliminacji Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

Reklamy

 

Prezentacje odbędą się 21 października, ale uzdolnieni artystycznie starsi mieszkańcy powiatów hrubieszowskiego i tomaszowskiego mogą przesyłać swoje zgłoszenia tylko do najbliższego piątku.

Swoimi zdolnościami mogą się pochwalić zespoły i soliści z klubów seniora, domów kultury, domów pomocy społecznej, oddziałów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz innych środowiskach seniorskich.

Jury będzie oceniać oddzielnie zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne do i powyżej 10 osób, krótkie formy teatralne i kabaretowe, wokalistów i recytatorów oraz autorską prezentację własnych tekstów. Najlepsi otrzymają nominacje do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 18 listopada w Dęblinie.

Zainteresowani tą propozycją seniorzy mogą się zapisywać do piątku 13 października osobiście lub przesyłać zgłoszenia pocztą tradycyjną pod adres: Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7, 22-500 Hrubieszów, korzystać z poczty elektronicznej wysyłając zgłoszenie na adres: hdk.hrubieszow@op.pl, albo skontaktować się w tej sprawie telefonicznie pod numerem: 84 696 26 15.

Do zaprezentowania się przed szeroką publicznością zachęcają seniorów Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i lubelski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz współorganizatorzy eliminacji międzypowiatowych, czyli domy kultury w Chełmie, Dęblinie, Hrubieszowie, Kąkolewnicy, Lublinie i Zamościu.

 

źródło: ias24.eu