Hrubieszów: Jubileusz nie tylko „złotych” par

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Słowa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przyświecały parom małżeńskim z miasta i gminy Hrubieszów, których miłość przetrwała pół wieku, i które 18 grudnia wspólnie świętowały swoją rocznicę.

Reklamy

 

Wśród bohaterów czwartkowej uroczystości były dwie pary, mogące się poszczycić 60-letnim stażem małżeńskim oraz 24 obchodzące „złoty” jubileusz.

Z tej okazji jubilaci odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz gratulacje i życzenia od przedstawicieli władz lokalnych oraz członków swoich rodzin. 

W imieniu prezydenta medale wręczył burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając. Małżonkom winszowali również wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki i przewodniczący Rady Miasta Andrzej Serafin oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożena Borna-Musiej.

Wśród odznaczonych byli mieszkańcy Hrubieszowa oraz miejscowości Obrowiec, Dąbrowa, Gródek, Brodzica, Cichobórz, Janki, Kosmów.

Diamentowe Gody świętowali Maria i Piotr Karkuszewscy z Hrubieszowa oraz Irena i Józef Filipkowie z Dąbrowy.

Na liście „złotych” jubilatów znaleźli się: Franciszka i Tadeusz Sztukowie, Barbara i Czesław Trześniowscy, Zdzisława i Tadeusz Lenardowie, Aniela i Janusz Szelągowie, Maria i Aleksander Lipniccy, Kazimiera i Edward Szwancowie, Krystyna i Stanisław Antczakowie, Irena i Mirosław Skibowie, Helena i Mirosław Borkowie, Krystyna i Augustyn Kudiukowie, Zdzisława i Jan Bojkowie, Zofia i Stanisław Traczukowie, Krystyna i Bolesław Stepaniukowie, Leokadia i Tadeusz Djabinowie, Alina i Henryk Florkowie, Krystyna i Jan Pinkosowie, Danuta i Antoni Lewandowscy, Irena i Marian Kołodyńscy, Kazimiera i Tadeusz Hawrylukowie, Kazimiera i Aleksander Błaszczukowie, Stanisława i Józef Kwiecińscy, Łucja i Stanisław Kyciowie, Maria i Janusz Kuźmowie oraz Bronisława i Jan Kornelukowie. 

Czwartkową uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Miejsich nr 1, Zespołu Szkół Miejsich nr 3 i Gimnazjum Staszica, skupionych wokół Hrubieszowskiego Domu Kultury, którzy przygotowywali się pod okiem Ewy Watras i Krzysztofa Gumieli.źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów