21 kwietnia 2024

Hrubieszów: Kadra PZPSW w Portugalii [ZDJĘCIA]

Pracownicy Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Portugalii.

Trzydziestu pracowników Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie uczestniczyło w projekcie „W drogę po rozwój – mobilność kadry PZPSW w Hrubieszowie”, dzięki któremu możliwy był wyjazd do Portugalii.

– Dzięki udziałowi w programie uzyskaliśmy szersze możliwości rozwoju zawodowego oraz osobistego. Mogliśmy podnieść poziom znajomości języka angielskiego, poznać podstawy języka portugalskiego oraz bogactwo kulturowe innych krajów Unii Europejskiej – relacjonują pracownicy PZPSW. – Zdobyliśmy umiejętności twarde i miękkie, uczestniczyliśmy w pracy w grupach, pracy w parach, w panelach dyskusyjnych, a także uczyliśmy się, jak pracować w stresie i pod presją czasu. Uczestnicząc w dwóch w kursach: The digital classroom: A funny way of teaching and learning oraz Outdoor Education, poznaliśmy wiele zagadnień związanych z edukacją, stosowaniem TIK w nauczaniu, jak również – jak łączyć aktywności outdoorowe z rolami społecznymi, nauczać przez działanie, czy też poznaliśmy warsztat przywództwa na świeżym powietrzu.

­

Przydatnym elementem projektu było przygotowanie w postaci wcześniejszych zajęć z języka angielskiego oraz portugalskiego, zajęć kulturowych oraz spotkań organizacyjnych, które pozwoliły pełniej przygotować się do wyjazdu i czuć się w jego czasie komfortowo. Program uzupełniający pozwolił z kolei na wymianę doświadczeń, poznanie zasad funkcjonowania systemu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami w innym kraju Unii Europejskiej, a także umożliwił obcowanie z portugalską kultura i tradycją, które mogą stać się inspiracją w dalszym rozwoju i pracy z podopiecznymi w Hrubieszowie.

Uczestnicy projektu, przebywając w Portugalii, mieli zapewniony program kulturowy i turystyczny – poznali m.in. Porto, Fatimę, uczestniczyli w Festiwalu Muzyki Fado oraz wielu innych wydarzeniach.

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. PZPSW


Zobacz też:

Hrubieszów: Odzyskano skradzionego we Włoszech Mitsubishi

Hrubieszów: Odzyskano skradzionego we Włoszech Mitsubishi


Zerknij na Instagram →