Hrubieszów: KAS patroluje miasto wspólnie z Policją

W ramach wspólnych patroli lub samodzielnie, na przydzielonych przez policję obszarach, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej sprawdzają respektowanie ograniczeń dotyczących przemieszczania i grupowania się osób.

Reklamy

 

Funkcjonariusze Lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej już od kilku dni wspierają funkcjonariuszy Policji w pilnowaniu porządku publicznego w związku z pandemią COVID-19.

Są to przede wszystkim działania prewencyjne i informacyjne. W oznakowanych pojazdach Służby Celno – Skarbowej funkcjonariusze kontrolują miejsca potencjalnych skupisk ludzi. Patrolują ulice, okolice sklepów i innych punktów usługowych, sprawdzają parki, place zabaw, okoliczne lasy i inne miejsca rekreacji.

Z radiowozu Służby Celno – Skarbowej odtwarzany jest apel Komendy Głównej Policji, zachęcający mieszkańców do pozostania w domach i niegrupowania się – w trosce o wspólne bezpieczeństwo.

W działaniach wspierających policję biorą udział funkcjonariusze KAS z dwóch  Referatów Realizacji. W zależności od potrzeb, możliwe jest włączenie w akcję innych referatów lubelskiej KAS.

 

info, wideo, fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 


 

Zobacz też:

REGION – Ponad 1000 litrów alkoholu od KAS na walkę z koronawirusem