Hrubieszów: „Kolędowa” Olga Szomańska

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Olgi Szomańskiej, który odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie.

Reklamy

„Kolędowa” Olga Szomańska – najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki

Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie.

3 stycznia 2023 r. (wtorek) godzina 18:30.

Reklamy

­

Wstęp wolny.

Organizatorzy:

  • Miasto Hrubieszów
  • Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Partnerzy:

  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Hrubieszowie
  • Gniecki Hotel & Restaurant

Koncert Olgi Szomańskiej „Kolędowa” to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy.

W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastroje utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Miłość to wierność wyborowi, Strumień, Niech mówią że to nie jest miłość) oraz Anny German (A kiedy wszystko zgaśnie), a także wybrane utwory z autorskiej płyty „Nówka”.

Olga Szomańska — wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika).

Obecnie występuje m.in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier.

Jest laureatką drugiego miejsca w VI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Szerszej publiczności znana jako Marzenka Laskowska z serialu „M jak Miłość”.

Jacek Subociałło – piano.

Na koncert zapraszają Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska oraz O. Wiktoryn Krysa Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie.


Artykuł płatny – tekst i grafika mat. partnera


Zobacz też:

Hrubieszów: Optymizm, siła i upór…

Hrubieszów: Optymizm, siła i upór…


Zerknij na Instagram →