26 lutego 2024

Hrubieszów: Kolędowali dla dzieci w Kolumbii [ZDJĘCIA]

Po raz czwarty, Szkolne Koło Misyjne, działające przy Szkole Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie, uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „Kolędnicy Misyjni Dzieciom w Kolumbii”.

Reklamy

W tym roku przygotowania zaczęły się od zgłoszenia uczniów ze Szkolnego Koła Misyjnego, przydzielenia ról, a następnie prób w szkole. Odpowiadając na zaproszenie ks. proboszcza Wiesława Oleszka, na każdej mszy świętej kolędnicy przedstawiali scenkę, a po mszy zbierali pieniądze do puszek, śpiewając kolędy.

– Hojność parafian przekroczyła nasze oczekiwania. Zebraliśmy 2 710 złotych. Pieniądze przekazaliśmy na konto Papieskich Dzieł Misyjnych, z dopiskiem Kolędnicy Misyjni – informuje opiekunka koła s. Elżbieta Bigaj.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszów: Kolorowe ramki dla babci i dziadka [ZDJĘCIA]

W dniu 19 stycznia 2024 roku, Szkolne Koło Misyjne uczestniczyło w podsumowaniu Kolędowania Misyjnego Dzieci z diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Spotkanie odbyło się w parafii pw. MB Szkaplerznej Św. Dominika w Łabuniach.

Po słowie powitania księdza dyrektora Andrzeja Łuszcza i prezentacji kolędników i eucharystii pod przewodnictwem ks. bp Mariana Rojka, nastąpiło wręczenie pamiątek dla każdego obecnego koła misyjnego oraz wspólne ognisko, agapa i kulig.

Szkolne Koło Misyjne z hrubieszowskiej trójki otrzymało puchar, a każdy z uczestników medal.

Zobacz też:

Hrubieszów: By pomóc zwierzakom [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. SP nr 3 w Hrubieszowie / s. Elżbieta Bigaj opiekun Koła