21 czerwca 2024

Hrubieszów: Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy!

Tylko wczorajszego dnia 4 kierujących zostało zatrzymanych przez patrole hrubieszowskiej drogówki za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Reklamy

Wczoraj policjanci z hrubieszowskiej drogówki pełniąc służbę z wykorzystaniem policyjnego wideorejestratora zatrzymali 4 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Zdarzenia zarejestrowano na trasie relacji Teratyn-Horodło – informuje nadkomisarz Elżbieta Błaziak z KPP w Hrubieszowie.

Pierwszy z kierujących, 75-latek, poruszał się Toyotą Avensis z prędkością ponad 100 km/h, za co został ukarany mandatem karny w wysokości 1500 zł i 13 pkt karnymi.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszów: 3000 zł mandatu i 20 pkt. karnych

Kolejny 56-letni kierowca Skody, przekroczył prędkość o prawie 70 km/h. Z prędkością blisko 120 km/h poruszał się 28-letni kierujący Toyotą. Taka nieodpowiedzialna jazda skutkowała nałożeniem na obydwu kierujących mandatów karnych po 2000 zł. Obaj otrzymali też 14 punktów karnych.

Reklamy

Jako ostani w ręce policjantów z drogówki wpadł kierujący BMW, który poruszał się z prędkością ponad 100 km/h. 38-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 pkt karnych.

Zobacz: Hrubieszów: Wpadł „po kieliszku” i bez uprawnień

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nie zważając na ogromne zagrożenia jakim jest nadmierna prędkość, wciąż wielu kierowców lekceważy przepisy ruchu drogowego w szczególności obowiązuje ograniczenia prędkości. Dlatego pamiętajmy, że na drodze jesteśmy współodpowiedzialni za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego – apeluje nadkom. Elżbieta Błaziak.

Zobacz też:

Hrubieszów: Zabawa z psami zakończona pogryzieniem 11-latka

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Hrubieszowie