Hrubieszów: Kolejny kierowca pokonany przez zakręt na Kilińskiego

Kolejny kierowca – tym razem busa – został pokonany przez zakręt na Kilińskiego w Hrubieszowie. Kolejny raz zostało zniszczone ogrodzenie i ogródek. Wypadek miał miejsce dziś około godz. 9.40.

Reklamy

 

Do zdarzenia drogowego doszło przy ulicy Kilińskiego w Hrubieszowie.

Jak ustalili na miejscu policjanci, 18-letni mieszkaniec gminy Trzeszczany, kierując pojazdem marki Ford, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przejechał przez przyległy do jezdni chodnik. Następnie łamiąc ogrodzenie jednej z posesji mieszkalnych, zatrzymał się w przydomowym ogródku.

Jak ustalono, kierowca jechał prawym pasem ruchu na jezdni jednokierunkowej w kierunku ulicy Ciesielczuka. Gdy dojeżdżał do łuku drogi, zaczął hamować. Jednak pojazd na śliskiej i mokrej nawierzchni wpadł w poślizg, a kierowca stracił panowanie nad autem.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległa nawierzchnia chodnika, metalowe przęsła, bramka przydrożnego ogrodzenia oraz rośliny z przydomowego ogródka.

W związku z tym, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków ruchu i spowodował swoim zachowaniem realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mieszkańcom budynku, jak również mężczyźnie stojącemu w tym czasie obok tego budynku, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy za pokwitowaniem.

Teraz 18-latek odpowie przed Sądem.

 

info i fot. KW

źródło: KPP Hrubieszów (EK)

 


 

 

Zobacz też:

 

Hrubieszów: Pijany, bez prawa jazdy wjechał na chodnik i potrącił kobietę Foto

Hrubieszów: Pojechał po barierce Foto

Hrubieszów: Kolejny wypadek na Kilińskiego Foto