5 marca 2024

Hrubieszów: Komendant przeszedł na emeryturę [ZDJĘCIA]

W w hrubieszowskiej Komendzie Powiatowej PSP odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nastąpiło zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Reklamy

W czwartek 11 stycznia 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nastąpiło zdanie obowiązków służbowych Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł. bryg. Piotra Gronowicza, który przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Lubelskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Grzegorzowi Alinowskiemu przez dowódcę uroczystości asp. sztab Damiana Lemińskiego.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszów: Auta i sprzęt dla strażaków [ZDJĘCIA]

Następnie na uroczystość wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie oraz odegrano hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Po powitaniu zaproszonych gości zgodnie z ceremoniałem nastąpiło odczytanie decyzji o zdaniu obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie.

W dalszej części apelu wszyscy zebrani mieli okazję poznać przebieg służby mł. bryg. Piotra Gronowicza, który rozpoczął służbę w dniu 1 czerwca 1997 roku.

Ustępujący komendant podziękował wszystkim zebranym za współpracę, wsparcie i pomoc w trakcie pełnionej służby.

Zobacz: Hrubieszów: 927 zdarzeń. Strażacy podsumowali rok 2023

W uroczystości udział wzięli m.in.: Lubelski Komendant Wojewódzki nadbryg. Grzegorz Alinowski, komendanci powiatowi województwa lubelskiego, służby mundurowe, samorządowcy, funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście.

Kolejną częścią uroczystości było również powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Tomaszowi Zwolakowi.

Zobacz też:

Hrubieszowski „Hubal” ponownie zachwycił w kolędowym repertuarze

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie