6 grudnia 2023

Hrubieszów: Koniec roku szkolnego w Trójce – czas na refleksję i podsumowanie [ZDJĘCIA]

Każdy z nas zgodzi się chyba z twierdzeniem, że w życiu chodzi o to, aby mieć jak najmniej przykrości, a jak najwięcej powodów do radości. Coś małego, ale w częstych dawkach, cieszy nas najbardziej.

Reklamy

Cieszy nas każdego roku miesiąc wrzesień, który wyznacza nam pewien rytm pracy szkoły na dany rok szkolny. Najbardziej jednak cieszy nas dzień zakończenia rocznych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, kiedy staramy się dokonać pewnego podsumowania i odpowiedzieć na pytanie: Jaki był ten mijający już rok szkolny i co wynosimy z kolejnych chwil, dni, tygodni nauki w szkole?

Cieszą zatem wszystkie osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów w różnych dziedzinach szkolnego życia, bo każdy jest wyjątkowym na miarę swoich możliwości. Jakże wielu uczniów naszej szkoły w minionym roku pokonało nieśmiałość, nauczyło się pływać, pokonało swoje ograniczenia podczas zawodów sportowych, nauczyło się zaradności podczas licznych wyjazdów i wycieczek. Jak wielu szukało odpowiedzi na trudne pytania, wyznaczało sobie cele, zdobyło wiedzę w określonych dziedzinach nauki. Dla wielu satysfakcją było poznawanie swoich mocnych i słabych stron, nauka panowania nad emocjami, wyrażania satysfakcji z wykonywanych zadań. Wielu też nauczyło się wyciągać wnioski ze swoich błędów.

Reklamy

Nie wszystko da się zauważyć wręczając dyplom czy nagrodę. Dla wielu najpiękniejszą nagrodą będzie satysfakcja i radość, że kolejny rok szkolny, to rok wymagania od siebie i nabycia nowych umiejętności. Ale jak to w szkolnej edukacji bywa, czas podsumowań to pewne zestawienia sukcesów na polu edukacyjnym. Miło nam zatem poinformować, że wielu z naszych podopiecznych osiągnęło bardzo wysokie wyniki w nauce i mamy też laureatów, nagrodzonych i wyróżnionych w różnorodnych konkursach, sporcie. Wielu uczniów angażowało się w samorządność szkolną i wolontariat.

Podziękowania za pracę odebrali w dniu zakończenia roku szkolnego. Klasy VIII – już absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” z rąk Burmistrza Miasta Pani Marty Majewskiej, Przedstawicieli Rady Rodziców: Przewodniczącego p. Wojciecha Chwedczuka i zastępcy przewodniczącego p. Małgorzaty Szczekan oraz dyrektora szkoły p. Marzanny Bednarczuk. Wychowawcy klas ósmych p. Dorota Witkowska, Ewelina Frąc i Aneta Derlak wręczyły swoim wychowankom świadectwa ukończenia szkoły, a rodzicom uczniów z wysoką średnią listy gratulacyjne. Podziękowały także wszystkim rodzicom angażującym się na rzecz klasy i szkoły. W sali gimnastycznej świadectwa z wyróżnieniem otrzymali również uczniowie klas VII. Uczniowie klas I- VII podziękowania, dyplomy, nagrody i świadectwa promocyjne odebrali w salach od swoich wychowawców.

­

Największe osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022 osiągnęły dziewczęta z klasy VIII a:

Klaudia Gałkowska, Dagmara Głowacka, Zofia Hojda, Katarzyna Kopera, Gloria Kuczewska, Weronika Misiak, Emilia Oczyńska, Milena Skwarek, Oliwia Zubko. 

Dziewczęta godnie reprezentowały szkołę w latach 2017 – 2022 pod opieką p. Dominika Stajszczyka. Trzykrotne mistrzynie województwa lubelskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Brązowe medalistki mistrzostw rejonu w piłce koszykowej i piłce nożnej. Mistrzynie powiatu w plażowej piłce siatkowej. Wice mistrzynie powiatu w piłce siatkowej oraz piłce ręcznej

22 czerwca 2022r. odebrały również stypendium z rąk Burmistrza Miasta Pani Marty Majewskiej.

­

Za reprezentowanie szkoły w konkursach na różnym szczeblu, nagrody książkowe i dyplomy otrzymali

W klasach I- III:

 • Lachowski Dominik– wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur – kategoria Maluch.
 • Hanna Hojda– wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur – kategoria Żaczek.
 • Jakub Franckowski – laureat Konkursu plastycznego ,,Kolory Niepodległości”.
 • Liwia Mazurek – wyróżnienie w Konkursie plastycznym ,,Kolory Niepodległości”.
 • Aleksandra Pawelec– kwalifikacja do wystawy – Konkurs edukacyjny „Jak Parki Narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”.
 • Karolina Pawełek,Karol Szwaczkiewicz, Lena Tywoniuk, Nikola Mądrzyk, Izabela Dziewiczkiewicz , Zuzanna Janik– laureaci Szkolnego Konkursu „Mistrz ortografii”.
 • Karolina Pawełek ,Lena Tywoniuk Dominik Lachowski,Tymon Sakowski,Nikola Mądrzyk , Filip Oliwiak, Maja Szpinda, Julia Kanonienko, Klara Czernysz, Wojciech Łabański, Łucja Dorman, Izabela Dziewiczkiewicz, Karol Kański, Adam Werner, Michał Skiba, Patryk Olejarz–laureaci Konkursu Szkolnego „Mistrz matematyki”.

W klasach IV-VI:

 • Lena Barańczuk – Laureatka: XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej ,,LIPA, powiatowego Konkursu Literackiego ,,Wolna- Niepodległa, XXXVI Konkursu Literackiego ,,Debiut 2021, Konkursu Literackiego na Opowiadanie o Niepodległej Polsce org. przez LKO.
 • Jan Rodziewicz – wyróżnienie – Międzynarodowy konkurs Kangur matematyczny ; laureat – Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego “Pszczoły znam i o nie dbam”, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekologia w moim domu”, dyplom za udział – Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego Big Challenge.
 • Szymon Hapoński– za zdobycie III miejsca w Wojewódzkim Konkursie ekologicznym “Pszczoły znam i o nie dbam”, w ogólnej punktacji nasza szkoła zajęła I miejsce.
 • Tyberiusz Jędruszczak- za wyróżnienie w XXXVI Konkursie Literackim ,,Debiut 2021.
 • Klaudia Szkutnik -nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym ,, Zwierzęta w rodzinie”, wyróżnienie w 41. Małym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Hrubieszowski Dom Kultury (eliminacje powiatowe)
 • Mikołaj Miścior – za wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.
 • Weronika Sala – za wyróżnienie w postaci kwalifikacji pracy na wystawę pokonkursową Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,, Tęczowy Kalendarz”.
 • Anna Świętoniewska – za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym ,, Zwierzęta w rodzinie”.
 • Kornelia Kowal – nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Moi wyjątkowi dziadkowie”.
 • Martyna Grzeszczuk – za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Moi wyjątkowi dziadkowie”.
 • Laura Rogalska i Natalia Czupryńska – za wyróżnienie w postaci kwalifikacji pracy na wystawę pokonkursową Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego ,,Zwierzęta w rodzinie”.
 • Weronika Sala – za reprezentowanie szkoły w konkursach plastycznych i zdobycie wyróżnienia w postaci kwalifikacji pracy na wystawę pokonkursową Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Kalendarz”.
 • Mikołaj Miścior, Klaudia Szkutnik, Maja Wrzołek, Hanna Lipska, Kamil Steciuk odebrali dyplomy z udział w ogólnopolskim konkursie „The Big Challenge”.
 • Nikola Greń, Maja Iwańczuk – za bardzo dobre wyniki w sporcie i godne reprezentowanie szkoły w r. szk. 2021/2022.

W klasach VII- VIII;

 • Filip Hojda – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym- „Kangur”
 • Martyna Kolenda – nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioły – muśniecie skrzydeł”
 • Angelika Szambelan i Maria Chwedczuk – za reprezentowanie szkoły w konkursach plastycznych i zdobycie wyróżnienia w postaci kwalifikacji pracy na wystawę pokonkursową w XX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Darujmy światu Pokój”
 • Julia Łobocka, Filip Szymański, Martyna Szumiata, Dominika Szajnoga- za bardzo dobry wynik w Wielkim Teście Edukacyjnym „Planeta i życie

­

Nasi uczniowie w minionym roku szkolnym kontynuowali również grę w szachy podczas zajęć w HDK pod opieką instruktora p. Mieczysława Pszeniczki. 

Trud i wytrwałość została nagrodzona. 21 czerwca br. z rąk Burmistrza Miasta p. Marty Majewskiej następujący uczniowie odebrali puchary i dyplomy:

 • Emilia Oczyńska – Puchar i dyplom za zajęcie I miejsca w Turniejach Szachowych o Puchar Burmistrz Hrubieszowa w cyklu Grand Prix 2022 w kategorii JUNIORZY.
 • Hanna Stankiewicz – Puchar i dyplom za zajęcie I miejsca w Turniejach Szachowych o Puchar Burmistrz Hrubieszowa w cyklu Grand Prix 2022 w kategorii JUNIORZY MŁODSI.
 • Iga Biszczat – Puchar i dyplom za zajęcie I miejsca w Turniejach Szachowych o Puchar Burmistrz Hrubieszowa w cyklu Grand Prix 2022 w kategorii MŁODZICY.

Dyplomami w kategorii Młodzicy uhonorowano: Klarę Czernysz, Kornelię Zajac, Liwię Mazurek, Izę Dziewiczkiewicz, Julię Kanonienko, Filipa Sakowskiego, Patryka Olejarza.

Dyplomami w kategorii Juniorzy młodsi uhonorowano: Milenę Antonowicz, Nikolę Greń, Huberta Zwolaka, Kamila Steciuka, Oskara Strzępka.

­

Szkołę z wyróżnieniem ukończyli: Hojda Zofia, Zubko Oliwia, Wolanin Zuzanna, Żyłowska Julia, Wesołowska Martyna, Szymański Filip, Poźniak Christian, Budzyński Paweł, Chwedczuk Maria, Czernysz Zuzanna, Czerwiński Bartosz, Julia Łobocka, Markiewicz Martyna, Sowa Jakub, Szerement Wiktoria, Szumiata Martyna, Gałkowska Klaudia, Głowacka Dagmara, Gajewski Mateusz, Socha Łucja, Kolenda Martyna, Dudak Aleksandra, Krawiec Anna, Słotwińska Aleksandra

W klasach IV- VII świadectwa z wyróżnieniem odebrali: Czupryńska Natalia, Świętoniewska Anna, Roch Kamil, Grzeszczuk Martyna, Kula Aleksander, Romański Sebastian, Znaczko- Gontarz Wiktoria, Gontarz Iga, Chrzanowski Hubert, Ślepecki Kajetan, Sala Weronika, Bałakut Katarzyna, Franckowski Adam, Gospod Tomasz, Borek Maja, Sawicka Magdalena, Wójcicki Igor, Rodziewicz Jan, Wróbel Julia, Steciuk Kamil, Zaprzała Wiktor, Koniec Karol, Balicka Agata, Gubała Hanna, Lipska Hanna, Olchowska Magdalena, Wosiek Kacper, Staszczuk Jakub, Anyszkiewicz Kacper, Kopczyńska Maria, Solarska Karolina, Czarnecki Maciej,Pawlos Wiktor Jędruszczak Tyberiusz, Osińska Maja, Watras Igor,Chwedczuk Hanna, Kowal Kornelia, Nowosad Aleksander, Chwedczuk Ewa, Szkutnik Klaudia, Iwańczuk Majka, MiściorMikołaj, Wrzołek Maja, Stankiewicz Hanna, Wrzyszcz Malina, Łabańska Anna, Jarmusz Wiktoria, Szklarz Adam,Marciniuk Magdalena, Walicka Angelika, Hapoński Szymon, Żyłowska Patrycja, Koroński Piotr, Lenard Marta, Wiśniewska Anna, Markiewicz Marcel, Sala Anastazja, Kozak Ewa, Podskarbi Nina, Wac EmiliaKnap Tymoteusz, Dziumaga Patrycja, Szajnoga, Dominika, Martyna Szpakowska, Serafin Lena.

­

Za aktywne pełnienie funkcji przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w latach 2020-2022 nagrodę otrzymał Jakub Sowa. Za aktywne pełnienie funkcji zastępcy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w latach 2020-2022 nagrodę otrzymała Martyna Markiewicz.

Za aktywną pracę w samorządzie uczniowskim w roku szkolnym 2021/22 nagrody otrzymali:Paweł Budzyński, Antoni Szabat, Aleksandra Słotwińska, Filip Szymański, Dominika Szajnoga, Anna Wiśniewska, Patrycja Burdzań, Klaudia Strzępek.

Za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym nagrodzono:Wesołowską Martynę, Jankowską Paulinę, Żyłowską Julię, Waleczko Annę, Markiewicz Martynę, Bogusza Jakuba, Jóźwiaka Mateusza, Romana Kacpra.

Za reprezentowanie szkoły w poczcie flagowym nagrodzono: Dziewiczkiewicz Małgorzatę, Koperę Katarzynę, Kowalczuka Tomasza, Czerwińskiego Bartosza.

Za działalność w szkolnym zespole wokalnym nagrodę otrzymały Anastazja Sala i Dominika Szajnoga.

Za wieloletnią pracę, aktywny i czynny udział w zadaniach Szkolnego Koła Caritas z życzeniami, aby również angażowali się w szkole średniej w działania wolontariatu nagrody otrzymały: Weronika Misiak, Kacper Jamroż, Emilia Oczyńska, Zuzanna Waleczko, Paulina Jankowska, Victoria Stromidło, Anna Siejko, Filip Szymański, Julia Block, Karolina Mazur, Łucja Socha, Tomasz Kowalczuk, Martyna Wesołowska, Mateusz Gałan, Małgorzata Dziewiczkiewicz, Magdalena Kurzawa, Antoni Szabat, Bartosz Czerwiński, Oliwier Hyżowiecki.

Za godne reprezentowanie szkoły w Igrzyskach sportowych na różnych szczeblach rywalizacji w latach 2017- 2022 nagrodzono: Dumę Alana, Bogusza Jakuba, Romana Kacpra, Sawickiego Wojciecha, Lenarda Szymona, Gajewskiego Mateusza, Kaniewskiego Piotra.

­

Dumni z Was wszystkich, Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3, czekamy na nowe sukcesy w różnych dziedzinach życia w przyszłym roku szkolnym. 

Życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom udanych, słonecznych, bezpiecznych i pełnych radosnych wrażeń wakacji.

­

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3
im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie

­

Zdjęcia z zakończenia roku cz.1 »
Zdjęcia z zakończenia roku cz. 2 »
Zdjęcia z zakończenia roku cz. 3 »

­

(info: SP nr 3, fot. Tomasz Lenard / SP nr 3)


Zobacz też:

Hrubieszów: Projekt Trójki w Grecji zrealizowany [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Projekt Trójki w Grecji zrealizowany [ZDJĘCIA]