Hrubieszów: Kontrabanda i narkotyki w Fordzie przy Kolejowej

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego, który odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz środków odurzających.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą, ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego, który odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz za posiadanie środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych przy ulicy Kolejowej w Hrubieszowie.

W należącym do niego Fordzie policjanci odnaleźli 670 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas zatrzymania kierowcy forda, okazało się, że mężczyzna ma także przy sobie amfetaminę. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty.

W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 11 tys. zł. Znaleziony towar został skonfiskowany.

Zatrzymany mężczyzna, odpowie za przestępstwo karno – skarbowe oraz za posiadanie środków odurzających przed Sądem.

Zgodnie z przepisami przestępstwo karno – skarbowe zagrożone jest wysoką karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru. Natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)