Hrubieszów: Kontrabanda na magnesach oraz pod warstwą rudy

Udaremniony przemyt papierosów o łącznej wartość blisko 120 tysięcy, to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa.

Reklamy

 

24 września 2019 r., funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie, wyjmował z podwozi wagonów pudła wypełnione papierosami.

Przy 42-letnim obywatelu Ukrainy ujawniono wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Pakunki z papierosami były przymocowane do platformy wagonów przy pomocy magnesów, co ułatwiało szybki ich demontaż.

Reklamy

Łącznie ujawniono ponad 3,5 tys. paczek papierosów o łącznej wartości prawie 50 tys. zł.

Zatrzymany odpowie za przemyt papierosów. Wydano również decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę oraz zakaz ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres 12 miesięcy.

 

Jeszcze tego samego dnia, w ramach wspólnie pełnionej służby, hrubieszowscy funkcjonariusze ujawnili kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości ponad 5 tys. paczek.

Tym razem kontrabanda ukryta była pod warstwą rudy żelaza, w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski. Aby dostać się do pakunków, funkcjonariusze musieli użyć koparki.

Wartość zatrzymanego towaru wyniosła w tym przypadku prawie 70 tys. zł.

Obecnie trwa ustalanie organizatorów tego przemytu.

 

Łączna wartość towaru, ujawnionego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa, wyniosła w tych dwu przypadkach blisko 120 tys. zł

 

tekst i fot.: NOSG