Hrubieszów: Kontrabanda w Mitsubishi. Wspólne akcje przeciwko przestępstwom akcyzowym

Funkcjonariusze hrubieszowskiej Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej zorganizowali kolejną wspólną akcję. Podczas działań mundurowi zatrzymywali 34-latka z Lublina i 19-latka z Łęcznej, którzy w pojeździe marki Mitsubishi przewozili nielegalne wyroby akcyzowe.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci wspólnie z Referatem Realizacji w Hrubieszowie z Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej przeprowadzili kolejną wspólną akcję. Działania miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z rynku nielegalnych wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Dzisiejszego ranka, na jednej z ulic miasta, funkcjonariusze zatrzymali 34-latka z Lublina i 19-latka z Łęcznej, którzy posiadali w pojeździe marki Mitsubishi ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosła ponad 10 tys. zł. Papierosy zostały zabezpieczone natomiast mężczyźni zatrzymani.

Posiadanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności lub karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Należy dodać, że podczas codziennej służby funkcjonariusze realizując swoje zadania ujawniają i zatrzymują nielegalną kontrabandę.

Tylko od początku tego roku hrubieszowscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 35 tysięcy paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK.)