Hrubieszów: Kontrabanda w rudzie

Próbę przemytu wartych ponad 57 tys. zł papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej z Hrubieszowa. Jak to z reguły bywa w przypadku przejścia granicznego w Hrubieszowie – nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w wagonie z rudą żelaza.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16.08) w późnych godzinach wieczornych. Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, kontrolowali wjeżdżający z Ukrainy do Polski skład towarowy z rudą żelaza.

W jednym z wagonów, pod wierzchnią warstwą ładunku, mundurowi natrafili na foliowe worki, w których znajdowało się 4,5 tys. paczek papierosów.

Reklamy

Na opakowaniach wyrobów tytoniowych nie było żadnych znaków akcyzy (co zdarza się stosunkowo rzadko), chociaż napisy na paczkach sugerowały jakoby papierosy wyprodukowane były we Włoszech. Tymczasem najprawdopodobniej są to zwykle podróbki.

Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wynosi około 57 tys. zł. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Urząd Celny w Zamościu. 

 

 

źródło i fot. SCRP