Hrubieszów: Kościuszko w finale Konkursu Piosenki Rosyjskiej

Zespół „Oni” z hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 3 (Kościuszko) wyśpiewał 3 miejsce w finale Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który odbył się w Zamościu.

Reklamy

 

16 lutego 2018 r. w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Już po raz czwarty hala sportowa zamieniła się w salę koncertową z prawdziwą sceną i piękną dekoracją. Patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Zamość i Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.

Liczba wykonawców i poziom prezentacji pozytywnie zaskoczył organizatorów.

Hrubieszowski Zespół Szkół nr 3 im. T. Kościuszki reprezentowali:

Ola Kędziera (I c) jako solistka i 2 zespoły.

Pierwszy zespół („Oni”) w składzie: Justyna Szlonzak, Laura Koniec, Jagoda Kraczuk, Patrycja Jastrzębska, Sławomir Olko, Paulina Malon.

Drugi Zespół („Energia”): Klaudia Tatarczuk, Michalina Świstowska, Aleksandra Kołodziej, Aleksandra Kot.

Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, bo poziom był naprawdę wysoki. Po burzliwych obradach jury wyłoniło 3 zwycięzców w 2 kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Zespół „Oni” z Kościuszki wykonał piosenkę „Koń” grupy Lube i wyśpiewał 3 miejsce. Uczniowie dostali w nagrodę sprzęt muzyczny i słodycze.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki języka rosyjskiego: M. Czerwińska i H. Lubawska.

 

źródło i fot. ZS nr 3