19 czerwca 2024

Hrubieszów: Kryzysowe posiedzenie

12 stycznia, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Reklamy

12 stycznia, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyło się posiedzenie wspólne Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku z udziałem burmistrza Hrubieszowa i wójtów gmin z terenu powiatu hrubieszowskiego.

W trakcie posiedzenia omówiono przygotowanie powiatowych służb do mrozów, kładąc szczególny nacisk na pomoc osobom samotnym i bezdomnym oraz dbałość o infrastrukturę drogową. Zgodnie z zaleceniem wojewody lubelskiego, miasto i gminy zostały zobligowane do utworzenia grupy stałej łączności alarmowej, dostępnej w sytuacjach krytycznych przez 7 dni w tygodniu.

Reklamy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hrubieszowie oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie zapoznali uczestników posiedzenia z aktualna sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu hrubieszowskiego i zagrożeniem związanym ze wzrostem liczby osób, głównie bezdomnych, które będzie należało poddać hospitalizacji ze względu na wyziębienia i odmrożenia, a nieznany jest ich stan zdrowia związany z COVID-19.

Następnie omówiono przebieg i harmonogram akcji szczepień prowadzonych przez SP ZOZ w Hrubieszowie.

Reklamy

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Hrubieszowie przedstawił sytuację epizootyczną związaną z pojawieniem się ognisk Zjadliwej Grypy Ptaków HPAI na terenie województwa lubelskiego. Ze względu na to, że ptaki przelatujące z Azji i Rosji nie odwiedzają powiatu hrubieszowskiego oraz oraz na brak dużych ferm drobiu – sytuacja został określona, jako dobra. Do 12 stycznia 2021 roku nie odnotowano zgłoszeń o masowym padaniu drobiu.

(info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zakaz odwiedzin w szpitalu nie dla wszystkich

Hrubieszów: Zakaz odwiedzin w szpitalu nie dla wszystkich


LubieHrubie na Twitterze