Hrubieszów: Lekcja piękna i wrażliwości [ZDJĘCIA]

Okazało się, że łączenie tradycji z nowoczesnością uczy, bawi i wzrusza.

Reklamy

Nowy dzień, nowe atrakcje. Tak można podsumować kolejne wydarzenie, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Tym razem obcowali ze sztuką przez duże S.

15 grudnia w lubelskim Centrum Spotkania Kultur obejrzeli „Jezioro łabędzie”. Ten bezsprzecznie najbardziej znany spektakl baletowy, od lat zachwyca kostiumami, taneczną wirtuozerią i feerią barw. Wzbogacony akrobatyką, tańcem współczesnym oraz widowiskowymi popisami na szarfach wertykalnych wywołał burzę oklasków, którymi nagrodzeni zostali aktorzy Teatru Tańca Grawitan. Spektakl jest dziełem ponad 130 artystów amatorów i zawodowych tancerzy. Choreografii towarzyszyła piękna muzyka Piotra Czajkowskiego.

Reklamy

­

Po raz kolejny okazało się, że łączenie tradycji z nowoczesnością uczy, bawi i wzrusza. Spotkanie ze sztuką to nie jedyny punkt programu szkolnej wycieczki.

Kolejne emocje towarzyszyły uczniom w czasie wizyty w lubelskim schronisku dla zwierząt, w którym przebywa ponad 400 podopiecznych. Przejęta ich losem młodzież zebrała karmę i ciepłe koce, które pomogą psom i kotom przetrwać zimę. Nie obyło się bez łez, a wizyta w schronisku okazała się lekcją wrażliwości i odpowiedzialności.

Wszystkim uczniom szkoły, którzy wsparli akcję – dziękujemy za wielkie serca.

Głodni kolejnych artystycznych doznań i zaprzyjaźnieni z czworonożną ferajną planujemy kolejny wyjazd.


­

info i fot. Organizatorzy


Zobacz też:

Hrubieszów: Łączy ich krew, która ratuje życie [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Łączy ich krew, która ratuje życie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →