25 lutego 2024

Hrubieszów: Leśnicy z Nadleśnictwa Strzelce zapraszają [ZDJĘCIA]

Aktualna pogoda nie sprzyja wędrówkom po lesie w czasie lekcji szkolnych, nic jednak nie stoi na przeszkodzie organizacji zajęć „pod dachem”…

Reklamy

Edukacja to podstawa, a najlepiej, gdy dotyczy ona otaczającego nas świata i pochodzi od praktyków. Wiedzą to nauczyciele z pobliskich szkół, chętnie organizując spotkania z leśnikami.

Począwszy od przedszkola, aż po klasy szkół średnich, w zależności od wieku i wiedzy leśnicy dostosowują się do słuchaczy, przekazując zrozumiałe treści, wiedząc, że niedługo właśnie to młode pokolenie będzie decydowało o przyszłości nie tylko lasów, ale również całej cywilizacji. 

Reklamy

­

Aktualna pogoda nie sprzyja wędrówkom po lesie w czasie lekcji szkolnych, nic jednak nie stoi na przeszkodzie organizacji lekcji „pod dachem”, gdzie za pomocą wszelkich leśnych pomocy dydaktycznych oraz wiedzy i doświadczenia pracowników Lasów Państwowych, dzieci mogą dowiedzieć się wiele o florze i faunie naszych lasów, a także, na czym polega gospodarka leśna.

Leśnicy z Nadleśnictwa Strzelce serdecznie zapraszają do współpracy, wspólnych zajęć w terenie oraz w szkole.info i fot. Nadleśnictwo Strzelce


Zobacz też:

Hrubieszów: Optymizm, siła i upór…

Hrubieszów: Optymizm, siła i upór…


Zerknij na Instagram →