Hrubieszów: Małe serca – wielki patriotyzm. Przedszkolaki zaśpiewały dla Polski

23 maja Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie zorganizowało w Hrubieszowskim Domu Kultury Koncert Piosenki Patriotycznej.

Reklamy

 

Rok 2018  wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak szczególny jubileusz to święto wszystkich Polaków i doskonała okazja, by opowiedzieć dzieje ojczyste.

Historia naszego kraju jest bolesna i znaczona krwią poległych za niepodległość kochanej ojczyzny. Dlatego tę niepodległość powinniśmy szanować i celebrować na różne sposoby a duch patriotyzmu, jak i pamięć o wydarzeniach sprzed wielu lat, powinny być stale podtrzymywane i przekazywane kolejnym pokoleniom.

Dnia 23 maja 2018 roku dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 im. „Małego Księcia”  zaprezentowały w Hrubieszowskim Domu Kultury swoją miłość do ojczyzny podczas Koncertu Patriotycznego pt. „Małe Serca – Wielki Patriotyzm”.

Koncert rozpoczął się  uroczystym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Dzieci zaprezentowały indywidualne tańce, piosenki, zarecytowały piękne patriotyczne wiersze. Gościnnie podczas koncertu wystąpiły również zaprzyjaźnione harcerki z ZHP i ZHR w Hrubieszowie.

Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców i dzieci z innych grup. Zaproszeni goście również spędzili miło czas, oglądając występ przedszkolaków. Na koniec przedstawienia nasi wychowankowie otrzymali gromkie brawa, które dla dzieci były wyjątkową nagrodą.

 

tekst: Miejskie Przedszkole Nr 1