Hrubieszów: Mammografia za darmo na miejscu

Prawie połowa mieszkanek Hrubieszowa w wieku od 50 do 69 lat nie skorzystała jeszcze z bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Reklamy

 

Najbliższą okazję zadbania o swoje zdrowie panie będą miały 21 i 22 listopada, ale by z niej skorzystać powinny się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 58 666 2 444 lub na na stronie: www.mammo.pl/formularz. 

Pacjentki między 50 a 69 rokiem życia mogą korzystać z bezpłatnych badań organizowanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, ale mammografię mogą też wykonać młodsze i starsze kobiety.

Pierwsza grupa badanych nie musi mieć żadnych skierowań. Wystarczy, że panie zabiorą ze sobą dowód osobisty i wyniki poprzednich badań.

Ze skierowaniem będą przyjmowane pacjentki od 40 do 49 lat i między 70 a 75 rokiem życia. Te badania odbywają się w ramach projektu, współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Skierowanie może wypisać lekarz dowolnej specjalizacji, a odpowiedni formularz można pobrać ze strony: www.fundusze.mammo.pl.

Mammografia trwa zaledwie kilka minut i polega na wykonaniu 4 zdjęć rentgenowskich. 

Specjalny ambulans, w którym będą wykonywane badania, stanie w poniedziałek 21 i we wtorek 22 listopada na placu przy Hrubieszowskim Domu Kultury. 


źródło: ias24.eu