14 czerwca 2024

Hrubieszów: Mamy pierwszy w powiecie rodzinny dom dziecka!

Dzięki staraniom pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie, w dniu dzisiejszym zaczął działać pierwszy w powiecie rodzinny dom dziecka! Znalazło w nim swój dom siedmioro dzieci!

Reklamy

Każdego roku sąd decyduje, że kilkoro lub kilkanaścioro dzieci z naszego powiatu musi zostać zabranych spod opieki rodziców i trafia do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzieje się tak dlatego, że nie ma rodzin zastępczych gotowych, aby przyjąć je pod swój dach i wychowywać je jak własne dzieci – informuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie. – W związku z tym podjęliśmy starania, aby chociaż jedna z dotychczasowych rodzin zastępczych zechciała przyjąć pod swoja opiekę większą liczbę dzieci i możemy się pochwalić, że od 1 czerwca 2022 r. zawarliśmy umowę na prowadzenie rodzinnego domu dziecka!

Dzieciaki znalazły już swój nowy dom, a my nadal poszukujemy kandydatów na rodziny zastępcze i do prowadzenia rodzinnego domu dziecka dla kolejnych dzieci. W placówkach opiekuńczo-wychowawczych na nowy dom czeka ponad 30 dzieci, które mogłyby wychowywać się w rodzinach zastępczych. Może znajdziesz w sobie dosyć siły i odwagi, aby zająć się którymś z nich?

Reklamy

­

(info i fot. PCPR Hrubieszów)

Reklamy

Zobacz też:

Hrubieszów: Konkurs na dyrektora PZD nierozstrzygnięty

Hrubieszów: Konkurs na dyrektora PZD nierozstrzygnięty