Hrubieszów: Miasto przekazało policjantom drona

Dziś Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając przekazał urządzenie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie podinsp. Grzegorza Pietrasiaka. Dron usprawni działania policji, szczególnie podczas poszukiwań osób zaginionych oraz dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

Reklamy

 

Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Hrubieszowie podpisana została umowa użyczenia i przekazanie drona dla hrubieszowskiej policji. Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając przekazał urządzenie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie podinsp. Grzegorza Pietrasiaka.

Z uwagi na fakt, że na terenie powiatu hrubieszowskiego znajduje się wiele nieużytków rolnych i miejsc trudno dostępnych, urządzenie to może być szczególnie pomocne przy poszukiwaniu osób zaginionych.

Maszyna dotrze na tereny, gdzie wkroczenie grup ratowniczych często jest niebezpieczne. Skróci i przyśpieszy pracę policji, podczas której często decydują nawet sekundy.

Dużą zaletą drona jest jego prędkość i sprawność w poszukiwaniu ludzi na otwartych terenach, jak zboża czy wysokie trawy.

Wykorzystanie tego urządzenia ułatwi pracę policjantom oraz, co za tym idzie, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu hrubieszowskiego.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E. K.)