Hrubieszów: Międzynarodowa Konferencja Oświatowa

W dniu 30 października 2013 r. na mocy umowy o współpracy pomiędzy miastami Włodzimierz Wołyński – Hrubieszów została zorganizowana w Hrubieszowie Międzynarodowa Konferencja Oświatowa.

Reklamy

Umowa o współpracy pomiędzy miastami Włodzimierz Wołyński  – Hrubieszów, została podpisana w dniu 19 maja 1995 roku. Umowę przedłużającą współpracę na czas nieokreślony podpisano w dniu 24 lutego 2011 r. we Włodzimierzu Wołyńskim.

Realizując postanowienia tej umowy, w dniu 30 października 2013 r. została zorganizowana w Hrubieszowie Międzynarodowa Konferencja Oświatowa. W spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół Miejskich Nr 1,  uczestniczyło 11 osób z Ukrainy (Naczelnik Wydziału Oświaty, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, Specjalista  Wydziału Oświaty, dyrektorzy szkół i przedszkoli) oraz  władze samorządowe miasta Hrubieszowa, dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli.

Reklamy

Celem spotkania było poznanie funkcjonowania oświaty w naszych miastach i wymiana doświadczeń.

Po części merytorycznej zawierającej liczne prezentacje przygotowane przez stronę Polską i Ukraińską nastąpiło zwiedzanie miejskich placówek oświatowych.

 

Zdjęcia:

http://www.miasto.hrubieszow.pl/Aktualnosci/Aktualnosci/one_news_form?ktab=&f_kat=18&n_id=news2013-11-04-083914177&b_start:int=0&archive_view=

 

źródło: UM Hrubieszów