Hrubieszów: Mieszkańcu! Przyłącz się do akcji i jedź dla dobrej sprawy

Zapraszamy mieszkańców Hrubieszowa do dołączenia do grupy rowerowej, której zadaniem będzie przejechanie rowerami wyznaczonej trasy literki Ó z napisu „Hrubieszów”, która w terenie ma kształt serca.

Reklamy

Burmistrz Miasta Hrubieszowa razem z chętnymi pracownikami Urzędu Miasta oraz jednostek podległych dołączają do III etapu akcji społecznej Dalej Wyżej Razem!

Jak sama nazwa wskazuje, ideą tego wyzwania jest zaangażowanie jak największej grupy osób, aby RAZEM utworzyć ze śladu GPS na mapie województwa lubelskiego napis HRUBIESZÓW m. in. dla podkreślenia jubileuszu 620-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, a przede wszystkim dla nadania rozgłosu samej akcji.

Cel akcji jest niezwykle ważny – zbiórka środków finansowych na doposażenie świetlicy Oddziału Dziecięcego hrubieszowskiego szpitala m. in. w nowe certyfikowane meble, zabawki i sprzęt multimedialny, aby mali pacjenci w sposób jak najmniej traumatyczny mogli przechodzić proces leczenia.

Link do zbiórki

https://zrzutka.pl/yjepcs

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Hrubieszowa i okolic do dołączenia do grupy, której zadaniem będzie przejechanie rowerami wyznaczonej trasy literki Ó z tego napisu, która w terenie ma kształt serca.

Cała trasa ma długość 94,5 km oraz 1913 m przewyższeń i rozpoczyna się w okolicach miejscowości Ornatowice.

Ze względu na długość i wymagania trasy (kilka odcinków przebiega przez drogi gruntowe i nierówne) powstaną dwie grupy:

  • profesjonalna – dla osób jeżdżących rowerami wyczynowo, które przejadą całą trasę oraz
  • amatorska – dla osób korzystających na co dzień z roweru rekreacyjnie, które przejadą połowę trasy, spokojnym tempem z większą liczbą przystanków na odpoczynek. Za tą grupą będą jechały busy, do których w razie potrzeby będzie można wsiąść i przejechać część trasy.
    Nie ważne ile kto przejedzie kilometrów, ważna jest idea i chęć zrobienia czegoś dobrego.

Termin przejazdu 22 sierpnia 2020 r.

Urząd Miasta zapewnia transport uczestników z rowerami na miejsce startu oraz z mety do Hrubieszowa.

Chętni mogą zgłaszać swój udział do 18 sierpnia na adres mailowy: sprawyspoleczne@miasto.hrubieszow.pl oraz pod nr tel. 84 696 23 80 wew. 24.

Szczegóły akcji na stronie
www.rowerowedobro.pl