Hrubieszów: Mikołaje są wśród nas. Zebrano 522 kg żywności i 1654 zł.

W dniach 29-30 listopada odbyła się w Hrubieszowie tradycyjna zbiórka i kwesta „Mikołaje są wśród nas”.

Reklamy

 

Hrubieszowianie i mieszkańcy Powiatu, jak zawsze okazali swoją hojność. Wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie otrzymali od Państwa 522,121 kilogramy produktów żywnościowych na wsparcie dzieci cierpiących na niedożywienie i głód, które zostały przekazane do szkół biorących udział w przedsięwzięciu i do rąk własnych potrzebującym.

W tym roku była też z nami młodzież i nauczyciele z Ośrodka Kuratorskiego, Technikum ZDZ i OHP w Hrubieszowie, a segregowała i liczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Uchaniach!

Datki to 1654,01 zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc cierpiącym na niedożywienie i głód oraz na wyjazd edukacyjno – rekreacyjny na basen w Zamościu.

To efekt zbiórki, która odbyła się w hrubieszowskich sklepach. Przez dwa dni dary i datki zbierało 70 wolontariuszy, którymi byli uczniowie oraz członkowie stowarzyszenia i nauczyciele ze szkół.

W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele SP nr 1 i 2 w Hrubieszowie, ZS nr 2 im. St. Staszica w Hrubieszowie, Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodoweg w Hrubieszowie, Ośrodka Kuratorskiego i Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie.

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: obydwie Stokrotki, obydwa Groszki, hurtownia spożywcza Edmunda Majdera – LEWIATAN, sklep firmowy ŁUKÓW, CARRAFUOR, MRÓWKA i BRICO MARCHE w Hrubieszowie. 

Organizatorzy akcji dziękują władzom miejskim, darczyńcom, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki.

Jesteśmy zadowoleni, że szkoły wychowują ludzi wrażliwych i dostrzegających problemy innych. Dziękujemy nauczycielom: Annie Karkuszewskiej, Izabeli Czerw, Annie Pękowskiej, Jolancie Korneluk, Katarzynie Lachowskiej, Milenie Szczuckiej, Marzannie Litwiniuk – Mizerskiej, Pawłowi Nowakowi, Beacie Hawryluk, Małgorzacie Waszyńskiej, Weronice Dąbrowskiej, Izabeli Duławskiej – Kula, Marzenie Nowak, Bożenie Baran, Marcie Trynieckiej, nauczycielom Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Małgorzacie Cios i Monice Wołos za to, że znajdują czas dla potrzebujących. 

Słowa uznania kierujemy również do strażaków z Ochotniczej Straż Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili pomieszczenia na zgromadzenie darów. Dziękujemy komendantowi Stanisławowi Letniańczynowi, który oddelegował Leszka Malinowskiego i Rajmunda Kulczyńskiego oraz udostępnił środek transportu. Dziękujemy DRUKARNI Anny Jaworskiej w Hrubieszowie, która przygotowała ulotki i identyfikatory oraz Firmie BRUNO, która bezpłatnie wydrukowała plakaty.

 

źródło: UM Hrubieszów

fot. Stowarzyszenie Edukacyjne Razem