Hrubieszów: Mikołajki w Trójce

6 grudnia, jak co roku, uczniowie hrubieszowskiego Zespołu Szkół Miejskich nr 3 zorganizowali w swoich klasach mikołajki.

Reklamy

 

Aby wprowadzić ich jednocześnie w świąteczny nastrój, Samorząd Uczniowski na przerwach odtwarzał utwory muzyczne, które kojarzą się wszystkim z magią świąt i z oczekiwaniem na spełnienie dziecięcych marzeń. W poszczególnych klasach trwało radosne oczekiwanie na Św. Mikołaja. Gdy już przyszedł, radość dzieci nie miała końca. Miłą niespodzianką było to, że zagościł on w naszej szkole m.in. dzięki nauczycielowi z ZS nr 1 – Pani Beacie Tomaszczuk i osobom z Wolontariatu.

Rozdając prezenty, przy okazji propagowali oni ideę Szlachetnej Paczki. Aby mikołajki miały pełniejszy obraz SU postanowił jeszcze zorganizować Koncert Życzeń. Każdy, kto miał ochotę, mógł przesłać najbliższym świąteczne bądź mikołajkowe życzenia. Dzięki podjętym inicjatywom dzień 6 grudnia będzie kojarzył się z miłością, dobrocią i radością dzieci.

 

Zdjęcia >>

 

***

 

Dzieciom z oddziału przedszkolnego 6 grudnia na długo zostanie w pamięci. W tym dniu najmłodszych odwiedził Mikołaj, który z uwagą wysłuchał przygotowaną przez dzieci część artystyczną pt.: „Dary św. Mikołaja”. Następnie wszyscy „aktorzy” otrzymali prezenty i z uśmiechem na twarzy pozowali do zdjęć.

Dla młodych artystów było to wielkie przeżycie a zarazem ogromna radość z obecności, wśród tak licznej widowni, rodziców oraz innych członków rodziny.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie klasowych mikołajek.

 

Zdjęcia >>

 

***

 

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

Wraca do nieba uśmiechnięty.

Choć może czasem przykro świętemu,

Że nikt prezentów nie daje jemu.

6 grudnia na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego młodszej grupy wiekowej do szkoły zawitał Mikołaj ze Śnieżynkami. Wszyscy uczniowie w tym dniu ubrani na czerwono z niecierpliwością czekali na prezenty, które wręczył Nasz Gość. Dzieci przywitały Gościa piosenkami i wierszykami.

Pojawienie się tego, jednego z najbardziej sympatycznych Świętych wywołało wiele radości u wśród uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wizyty Mikołaja wolontariuszom Kubie Fedaczyńskiemu, Oli Edelman, Karolinie Kasprzyk, Kamilii Polskiej, Wiktorii Bak, Paulinie Stachyrze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie oraz pani Beacie Tomaszczuk.

(opiekunowie S.U. Anna Kryszczuk,Agnieszka Handziuk)

 

Zdjęcia >>

 

fot. ZSM nr 3