Hrubieszów: Miłe spotkanie w bibliotece

W czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 4 w Hrubieszowie, odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi. Funkcjonariusze prezentowali sprzęt wykorzystywany podczas ich codziennej służby.

Reklamy

 

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 4 w Hrubieszowie odbyło się wakacyjne spotkanie policjantów z dziećmi i ich opiekunami na temat bezpieczeństwa. Organizatorem spotkania była Kierownik Filii Pani Lucyna Żołnierczuk.

Policjanci oprócz prezentacji policyjnych sprzętów zwracali uwagę na zagrożenia jakie mogą zdarzyć się podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze ostrzegali m.in. przed zażywaniem niebezpiecznych substancji w tym tzw. dopalaczy oraz innych używek. Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, postępowania w kontaktach z nieznajomymi, również w świecie wirtualnym. Mundurowi rozdawali ulotki oraz inne gadżety promujące kampanię MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W spotkaniu uczestniczyła także maskotka hrubieszowskiej policji sierżant Lew. Na jego widok na dziecięcych buziach pojawiał się szeroki uśmiech. Każdy chciał zrobić sobie z nim zdjęcie i go przytulić.

Spotkanie przebiegające w radosnej, pełnej uśmiechu atmosferze było doskonałą okazją do promocji zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Przy tej okazji dziękujemy Państwu Marcie i Adamowi Szczypek ze sklepu „Jagiellon”za ufundowanie dzieciom poczęstunku na grilla.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E.K.