Hrubieszów: Monitoring jest potrzebny

Hrubieszowscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów prawa i przypominają, że wiele miejsc w mieście objętych jest monitoringiem, a sprawcy wykroczeń i przestępstw podlegają odpowiedzialności karnej.

Reklamy

 

Po raz kolejny hrubieszowscy policjanci przestrzegają przed łamaniem przepisów prawa. Od początku roku odnotowano wiele zgłoszeń dotyczących popełniania wykroczeń, w szczególności w rejonie Rynku Miejskiego.

Sami mieszkańcy, reagując na popełniane wykroczenia, problem ten nanoszą na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci potwierdzają zgłoszenia, a w czasie ich weryfikacji, wielokrotnie potwierdzali fakt grupowania się młodzieży, spożywania alkoholu, zaśmiecania oraz różnego rodzaju innych zagrożeń.

Po raz kolejny potwierdza się fakt potrzeby monitoringu i kamer miejskich w miejscach najbardziej zagrożonych. Hrubieszowscy Strażnicy Miejscy pełniący dyżury i bacznie obserwujący zapisy z kamer umieszczonych na terenie miasta, niezwłocznie reagują na popełniane przestępstwa i wykroczenia, informując policję.

Ujawnione przypadki zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywanie alkoholu oraz niszczenia mienia zgłaszane są na bieżąco dyżurnemu policji. Zarejestrowany obraz wykorzystywany jest do prowadzenia postępowań mandatowych i karnych.

Wszystko po to, by mieszkańcy miasta mogli czuć się bezpiecznie.

 

źródło: KPP Hrubieszów / EK

fot. lubiehrubie.pl

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Kolejny akt wandalizmu w naszym mieście

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Uszkodzili szopkę. Monitoring po raz kolejny się przydał