17 czerwca 2024

Hrubieszów: Mundurowy Dzień Dziecka. Piana party na HOSiR [ZDJĘCIA]

9 czerwca 2024 roku na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. W przedsięwzięciu wzięło udział wiele innych służb mundurowych, w tym również strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Reklamy

Dzień Dziecka Służb mundurowych zaczął się od meczu towarzyskiego służb mundurowych z Unią Hrubieszów na płycie głównej boiska HOSiR.

Służby przygotowały dla dzieci wiele konkursów edukacyjno – profilaktycznych, quizów i zabaw. Można było z bliska zobaczyć sprzęt, jaki na co dzień mundurowi używają podczas codziennych zajęć.

Reklamy

– Każdy uczestnik miał okazję doświadczyć, jak wygląda praca w zadymionym pomieszczeniu, wchodząc do namiotu – tzw. komory dymowej z kamerą termowizyjną, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród najmłodszych.

Czytaj: Wyniki głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w powiecie hrubieszowskim

Reklamy

Ponadto, strażacy przygotowali wiele innych atrakcji, w tym ćwiczenie pokazowe z ratownictwa technicznego, podczas którego wykonywali dostęp, ewakuowali i udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w pozorowanym wypadku pojazdu osobowego, a następnie gasili auto, podając pianę do wnętrza pojazdu.

Zobacz: Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Troje zasili szeregi hrubieszowskiej komendy [ZDJĘCIA]

Przed godziną 17, na zakończenie Mundurowego Dni Dziecka, strażacy z KP PSP w Hrubieszowie zrobili wielką piana party. Była to najlepsza atrakcja przygotowana przez strażaków i długo wyczekiwana przez najmłodszych uczestników Dnia Dziecka – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

– Dzieci mogły zobaczyć ciekawe pokazy przygotowane przez mundurowych. Były zabawy, konkursy, policyjna maskotka sierżant Lew, egzamin na kartę rowerową prowadzony przez policjantów z hrubieszowskiej drogówki.

Do dyspozycji najmłodszych była także strefa z bańkami mydlanymi, animacje dla dzieci, ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, karuzela, paintball, strefa gastronomiczna – dodaje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Organizatorami imprezy były hrubieszowskie służby mundurowe i ich związki zawodowe oraz Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Piknik był równocześnie charytatywnym wsparciem dla Dominiki Ciemięgi oraz PSONI w Zamościu

Zobacz też:

Hrubieszów: Przedszkolaki dla rodziców [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres lubiehrubie@gmail.com


źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, KPP w Hrubieszowie / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak