Hrubieszów: Muszkieterowie z pomocą – ZDJĘCIA

Środki dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także zapas środków czystości trafiły do Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie.

Reklamy

Tomasz Bieńkowski – Prezes Zarządu FIRNES sp. z o.o. Bricomarche Hrubieszów:

– Udało się przeprowadzić akcję przekazania stacji dezynfekującej wraz z wieloma darami dla Stowarzyszenia „Kres” w Hrubieszowie.

Stowarzyszenie „Kres” opiekuje się obecnie 56 osobami w ramach prowadzenia domu opieki społecznej w bardzo trudnych warunkach w budynku wymagającym remontu kapitalnego, bez rządowych środków pomocy finansowej. Jest to jedyna taka placówka w Hrubieszowie.

Tak się pechowo złożyło, że dzisiaj ośrodek Stowarzyszenia został objęty kwarantanną ze wszystkimi mieszkańcami i pracownikami Stowarzyszenia w wyniku wykrycia u jednego mieszkańca koronawirusa. Udało się jednak przeprowadzić całą akcję, bez udziału i kontaktu bezpośredniego z mieszkańcami placówki.

Przedsiębiorcy prowadzący Bricomarche w Hrubieszowie wraz z Fundacją Muszkieterów przekazali Stowarzyszeniu profesjonalną stację dezynfekującą, maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, płyny do naczyń, podłóg, szyb, łazienek – wszystko to co jest potrzebne do utrzymania reżimu sanitarnego, higieny i czystości w życiu codziennym. Ponadto właściciele Bricomarche w Hrubieszowie wraz z mieszkanką powiatu hrubieszowskiego zajmującą się od wielu lat pomocą społeczną, dołożyli dodatkowo dary dla mieszkańców ośrodka w postaci: ubrań, pościeli, koców, poduszek i jedzenia. W obecnej trudnej sytuacji placówki objętej całkowitą kwarantanną, mieszkańcy potrzebują właśnie takiej pomocy. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Fundacja Muszkieterów, od 2002 roku stawia sobie a cel pomoc osobom, które doświadczają różnych form wykluczenia i są w trudnej sytuacji życiowej.

­

W trakcie przekazywania pomocy dla Stowarzyszenia, wzięli udział:

– Anna i Tomasz Bieńkowscy prowadzący Bricomarche w Hrubieszowie i reprezentujący Fundację Muszkieterów.

– Pani Katarzyna i Pan Marcin – Kierownicy marketu Bricomarche

– Pani Wiesława z wnukiem – aktywistka społeczna, mieszkanka powiatu hrubieszowskiego

– Pan Tomasz z Agencji Bruno – przeprowadził sesję zdjęciową

– Pan Bogdan – dziennikarz z telewizji TV Lublin

– Pan Maciej – lokalne media internetowe lubiehrubie.pl.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Relacja z powyższego wydarzenia ukarze się w mediach lokalnych, między innymi w Panoramie Lubelskiej w TV3 Lublin.

Wydarzenie obserwowali zza okien Prezes Stowarzyszenia Paweł Tarasiuk, wraz z personelem i mieszkańcami placówki.

O akcji został poinformowany Urząd Miasta Hrubieszów oraz Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Ze względu jednak na panującą pandemię, ich przedstawiciele nie mogli wziąć w niej udziału.

Wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym, przestrzegając zasad ochrony przez zakażeniem się koronawirusem.

***

Niezbędne do walki z COVID-19 środki przekazała Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Fundacja od lat otacza opieką osoby wykluczone i potrzebujące.

Fundacja wsparła 20 ośrodków pomocowych w Polsce. Wśród placówek znalazły się: Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie oraz Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim. Zostały im przekazane artykuły, które pomogą pracownikom instytucji zapewnić podopiecznym godne i bezpieczne warunki życia. Są to m.in. stacja dezynfekcyjna, płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także środki czystości, np. płyny do mycia naczyń i podłóg czy preparaty do czyszczenia sanitariatów.

Trwająca od kilku miesięcy pandemia wpływa na życie nas wszystkich. Jednakże są osoby, które nie tylko dotkliwiej odczuwają ją na co dzień, ale także są bardziej narażone na jej negatywne skutki. Z pewnością taką grupą są podopieczni domów opieki społecznej czy placówek dla osób wykluczonych. Wiele z tych ośrodków już wcześniej zmagało się z trudnościami natury finansowej, a w obecnej sytuacji potrzebują o wiele więcej środków, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom. Dlatego Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè przychodzą im z pomocą i solidaryzują się z nimi we wspólnej walce z koronawirusem – mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Fundacji Muszkieterów. Jesteśmy stowarzyszeniem pozarządowym, nie jesteśmy sponsorowani ani przez rząd, ani samorządy, nie mamy również możliwości otrzymywania 1%. Dlatego każda darowizna w dobie kryzysu jest bardzo mile widziana i potrzebna – mówi Paweł Tarasiuk, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie.

Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tomaszowie Lubelskim, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim, mieszkańcy oraz pracownicy ośrodka wyrażają ogromną wdzięczność za przekazaną pomoc rzeczową Fundacji Muszkieterów. Przekazane środki są bardzo potrzebne, pomogą zadbać o bezpieczne i higieniczne warunki pobytu mieszkańców w tak trudnym czasie jakim jest pandemia koronawirusa – mówi Sebastian Kułaj, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim.

Od początku istnienia Fundacja stawia sobie za cel pomoc osobom, które doświadczają różnych form wykluczenia oraz są w trudnej sytuacji życiowej. Ważnym elementem działań fundacji jest również wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez dedykowane im programy.

­

Więcej informacji na temat akcji na stronie:

https://muszkieterowie.pl/fundacja-muszkieterow/

­

fot. lubiehrubie.pl, Bruno