Hrubieszów: Muzeum nam pięknieje

12 listopada Wczoraj odebrane zostały prace związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej w Muzeum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Reklamy

Ze strony muzeum:

Z nieukrywaną satysfakcją zakończyliśmy pewien etap.

Był to proces długi, kosztowny, wymagający wiele uwagi, uzgodnień, pracy, bałaganu i niedogodności. Ale było warto.!

Latem 2018 roku nasza siedziba wyglądała tak, jak zostało to zobrazowane na kilku losowych ujęciach. Wolimy już nawet nie wracać pamięcią do tych czasów.

Dziś po 4 niezależnych etapach, których realizacja nie byłaby możliwa bez dotacji celowej Powiatu Hrubieszowskiego, przyznawanej nam konsekwentnie od kilku już lat, Dwór du Chateau z końca XVIII wieku, wygląda zupełnie inaczej.

Wczoraj odebrane zostały prace związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efekt rewelacyjny.

To jeszcze nie koniec prac remontowych, ale to co najważniejsze już za nami. Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wykonać podświetlenie elewacji Muzeum od strony ul. 3 Maja, tak by w jeszcze lepszym świetle pokazać jedną z najważniejszych architektonicznych wizytówek miasta i Powiatu Hrubieszowskiego.

­

info i fot. Muzeum w Hrubieszowie

Zobacz też:

Trwa wymiana stolarki w hrubieszowskim muzeum

Nowe ogrodzenie hrubieszowskiego Muzeum

Zobacz też zdjęcia muzeum z sierpnia 2020 roku: