Hrubieszów na kolejnej sesji warsztatowej Partnerskiej Inicjatywy Miast

3 kwietnia 2019 r. w Krakowie odbyło się spotkanie miast zrzeszonych w ramach Partnerskiej Inicjatywy Miast.

Reklamy

 

Sieci rewitalizacja przewodniczą Katowice, natomiast obok Hrubieszowa w pracach PIM biorą udział Gdynia, Stalowa Wola, Łosice, Ostróda, Pabianice, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Gryfino, Świebodzice oraz Malbork.

W obradach uczestniczył Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski. Spotkanie dotyczyło uzgodnienia tzw. Planu Ulepszeń (PU), który będzie dokumentem zawierającym zbiór rekomendacji do prowadzenia polityk krajowych powiązanych z obszarem tematycznym Sieci Rewitalizacja.

Plan Ulepszeń powstaje na podstawie przygotowanych przez lidera i partnerów rekomendacji w zakresie regulacji ustawowych, dokumentów strategicznych na różnych poziomach (europejskim, krajowym, marszałkowskim), poprawy polityk usprawniających zarządzanie procesem w gminie, jak również w zakresie źródeł finansowania i sposobów ich przydzielania.

Partnerska Inicjatywa Miast (PIM) to przedsięwzięcie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – jeden z najważniejszych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jest nową formą współpracy między miastami zainteresowanymi wspólnym tematem, odpowiednikiem europejskich sieci tworzonych w ramach programu URBACT.

 

(źródło i fot. UM Hrubieszów)