Hrubieszów na konferencji DiverCITY3

W dniach 3 i 4 października br. we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja cyklicznego wydarzenia, jakim była konferencja DiverCITY3, w tym roku przebiegająca pod hasłem „Festiwal Miast”.

Reklamy

 

Tematyka spotkań wszystkich edycji dotyczy jakości życia w mieście i sposobu jej kształtowania. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był „pomysł na miasto”, czyli jak wyobrażamy sobie miasto dzisiaj i w przyszłości, jakie mamy oczekiwania wobec życia w mieście, jakimi środkami możemy te oczekiwania realizować.

Na zaproszenie organizatorów jedną z prelekcji w tegorocznej edycji pt. „Inicjatywa mieszkańców w planowaniu rozwoju miasta – pomysł na mój Hrubieszów” poprowadził Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając.

Reklamy

Konferencja skierowana była przede wszystkim do przedstawicieli samorządów, osób zajmujących się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, transformacją miast, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz działaczy miejskich.

Drugiego dnia konferencji odbyła się wizyta studyjna w Trzebnicy. Uczestnicy trzeciej edycji DiverCITY mieli okazję przyjrzeć się dynamicznemu rozwojowi miasta i  zmianom, jakie w ostatnich 10 latach wdrożono w przestrzeni publicznej. Zamiarem organizatorów było pokazanie potencjału rozwojowego małego miasta, które szerzej Burmistrz Trzebnicy omówił na konferencji w panelu „Przyjazna Przestrzeń”.

Konferencja odbyła się we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Jej celem była wymiana doświadczeń w zakresie rewitalizacji. „DiverCITY3: Festiwal Miast”  to wydarzenia realizowane wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju, Miasto Wrocław oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych. 

 

fot: trzebnica.pl, źródło UM Hrubieszów