22 lipca 2024

Hrubieszów: Na ulicy traciła przytomność. Na ratunek ruszył policjant

Będący na wolnym, policjant z hrubieszowskiej komendy, przejeżdżając samochodem przez miasto zauważył kobietę, która traciła przytomność. Zatrzymał auto i ruszył w jej kierunku udzielając pierwszej pomocy.

Reklamy

– Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, w godzinach popołudniowych. Starszy posterunkowy Piotr Laskowski z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego będąc na wolnym przejeżdżał swoim samochodem przez centrum miasta. W pewnym momencie zauważył niedaleko skrzyżowania kobietę, która zaczęła tracić przytomność.

Policjant natychmiast zatrzymał samochód i pobiegł w kierunku kobiety udzielając jej pierwszej pomocy. Zadzwonił też po karetkę. Do przyjazdu ratowników, razem z innymi świadkami monitorował jej czynności życiowe – informuje asp. szt. Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej KPP.

Reklamy

47 letnia mieszkanka Hrubieszowa trafiła do szpitala, gdzie obecnie przebywa pod opieką lekarzy.

Jak się okazało, w tym przypadku doszło do podejrzenia zatrzymania akcji krążeniowo-oddechowej. Z relacji ratowników medycznych wynika, że dzięki szybkiej reakcji i podjętym działaniom udało się przywrócić kobiecie czynności życiowe – dodaje asp. szt. Jarosław Karkuszewski.

Reklamy

źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / asp. szt. Jarosław Karkuszewski


Hrubieszów: Najpopularniejsze nazwisko to Zając

Hrubieszów: Najpopularniejsze nazwisko to Zając


Zerknij na Instagram →