Hrubieszów: Nabór wniosków do budżetu obywatelskiego zakończony

Lista projektów, które mogą być sfinansowane ze środków budżetu obywatelskiego w Hrubieszowie została zamknięta. Znalazło się na niej 13 propozycji, czyli dokładnie tyle co przed rokiem, gdy mieszkańcy miasta po raz pierwszy współdecydowali o wykorzystaniu takich pieniędzy.

Reklamy

 

O tym, które pomysły zostaną poddane głosowaniu, przekonamy się za niespełna dwa tygodnie. Przez ten czas urzędnicy sprawdzą, czy wszystkie wnioski spełniają warunki.

Jednym z nich, który w tym roku obowiązuje po raz pierwszy, jest koszt realizacji zgłoszonej propozycji. W ramach budżetu obywatelskiego do rozdysponowania jest 100 tysięcy złotych, ale wnioski nie mogą przekraczać ¼ tej kwoty.

Reklamy

Poza tym propozycje mogą dotyczyć tylko zadań, które należą do gminy, powinny się przyczyniać do rozwoju miasta i być podpisane przez co najmniej 50 mieszkańców w wieku minimum 13 lat.

Wszystkie propozycje zweryfikuje teraz specjalny zespół, który ogłosi listę poprawnie złożonych wniosków do połowy kwietnia. Wybór projektów, które mają być sfinansowane ze środków budżetu obywatelskiego, będzie należeć do mieszkańców, a głosowanie odbędzie się w maju. Przed rokiem wzięło w nim udział prawie 2,5 tysiąca osób. 


(źródło: ias24.eu)