26 maja 2024

Hrubieszów: Najciekawsza Praca 2020 roku – ZDJĘCIA

Rozstrzygnięto konkurs na Najciekawszą Pracę 2020 roku, w ramach tegorocznej hrubieszowskiej Jesieni Plastycznej.

Organizatorem konkursu był Andrzej Marut – instruktor do spraw plastyki Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Komisja oceniała w składzie: przewodniczący Oganes Kazarian – artysta plastyk oraz członkowie Teresa Chomik Kazarian – artysta plastyk, Dorota Grzymała – kustosz działu sztuki Muzeum im. St. Staszica w Hrubieszowie, sekretarz komisji Zofia Wojtiuk – HDK.

Na Konkurs NAJCIEKAWSZA PRACA 2020 ROKU wpłynęło 88 prac 24 autorów.

Jury stwierdziło, iż poziom tegorocznego konkursu jest wysoki. Komisja miała trudne zadanie w wyborze i ocenie wszystkich prac złożonych na konkurs.

Tytuł NAJCIEKAWSZEJ PRACY ROKU 2020 i nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa przyznano Piotrowi Przybyle z Sosnowca za pracę w technice mieszanej pt. „Hrubieszów 4”. Komisja zauważyła ciekawy sposób stworzenia cyklu dobrego malarstwa. Nowatorskie podejście do tematu, znakomity przekaz, kompozycję i pomysł.

Drugą nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa przyznano Soni Serafin z Jankowa Przygodzkiego za obraz olejny pt. „Nocny Hrubieszów” – za nastrój, przekaz malarski, znakomity warsztat lekko wykonany.

Nagrodę Starosty Hrubieszowskiego otrzymało dwóch autorów:

– Andrzej Marut z Hrubieszowa za pracę akrylową pt. „Lukrowe Sutki”. Autor znakomicie potraktował temat, zastosował wysublimowany kolor i dobrą kompozycję.

– Artur Łukasiewicz z Hrubieszowa za obraz olejny pt. Impresja dnia „Po południu” – za dynamiczne wykonanie nastrojowego pejzażu z uchwyceniem przestrzeni, światła i koloru.

Nagrodę Wójta Gminy Hrubieszów otrzymały dwie osoby:

– Jan Bachanek z Zabrza za zestaw rzeźb pt. „Ewolucja 1.2.3” – za nowoczesną formę przekazu, prostą, oszczędną i sugestywną.

– Katarzyna Partyka z Hrubieszowa za tkaninę pt. „Anioł” – za kolorystykę, kompozycję i dobrze pokazany warsztat tkacki.

Nagrodę Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury otrzymał Alfred Przybysz z Hrubieszowa za pracę pt. „Budynek stacji wąskotorowej w Hrubieszowie”- za wszystkie zalety graficzne, znakomicie opanowaną technikę, nastrój, świetną kompozycję i przekaz historyczny.

Jury przyznało wyróżnienia rzeczowe ufundowane przez Hrubieszowski Dom Kultury następującym autorom:

– Anna Warda z Lublina za obraz akrylowy pt. „Prześwit z ulicy Narutowicza” – za wybór tematu, kolor i światło.

– Kazimierz Małyska z Hrubieszowa za zestaw prac, temat, wybór materiału i dobrze wykonaną rzeźbę.

Film z wernisażu wystawy podsumowującej konkurs NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU w ramach Jesieni Plastycznej – Hrubieszów 2020 »

­

fot. lubiehrubie.pl