Hrubieszów: Namaluję marzenia swoje – wernisaż wystawy Kazimiery Słomianej (WIDEO)

20 maja 2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Kazimiery Słomianej: „Namaluję marzenia swoje.”

Reklamy

Kazimiera Słomiana to mieszkanka Mircza, malowniczej miejscowości w powiecie hrubieszowskim. Jest przykładem ludzi, którzy mając ścisły umysł skrywają duszę artysty.

Przez wiele lat pracowała jako bankowiec. Pasji malarskiej poświęciła się będąc już na emeryturze.

Wernisaż swoją obecnością zaszczycili: Wioletta Pietrusiewicz – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej, Turystyki i Promocji miasta Hrubieszowa, Andrzej Barczuk – członek Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego, Przemysław Jeczeń – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu, Krzysztof Krupa – Zastępca Nadleśniczego Lasów Państwowych Nadleśnictwa Mircze, Maria Marut – Instruktor Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej wraz z twórcami naszego regionu.

Obecni byli także przedstawiciele Klubu Seniora z Mircza, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie z opiekunami oraz najbliżsi autorki wystawy. Spotkanie było drugą, publiczną prezentacją dorobku artystycznego malarki. Prezentowane na ekspozycji prace to barwna opowieść o pięknie otaczającej nas natury.

W klimat i specyfikę odzwierciedlonych na obrazach miejsc i przemyśleń wprowadziły gości czytane przez Kazimierę Słomianą „słowem wymalowane” wiersze, również Jej autorstwa.

Wystawę można zwiedzać do 20 czerwca 2022 r. w godzinach pracy Biblioteki, od poniedziałku do piątku 8.00-18.00, w soboty od 8.00 do 15.00.

­

­

(info, wideo: BP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Droga dojazdowa do basenu na ukończeniu (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Droga dojazdowa do basenu na ukończeniu (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie