4 grudnia 2023

Hrubieszów: Namaluję marzenia swoje – wernisaż wystawy Kazimiery Słomianej (WIDEO)

20 maja 2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Kazimiery Słomianej: „Namaluję marzenia swoje.”

Reklamy

Kazimiera Słomiana to mieszkanka Mircza, malowniczej miejscowości w powiecie hrubieszowskim. Jest przykładem ludzi, którzy mając ścisły umysł skrywają duszę artysty.

Przez wiele lat pracowała jako bankowiec. Pasji malarskiej poświęciła się będąc już na emeryturze.

Reklamy

Wernisaż swoją obecnością zaszczycili: Wioletta Pietrusiewicz – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej, Turystyki i Promocji miasta Hrubieszowa, Andrzej Barczuk – członek Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego, Przemysław Jeczeń – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu, Krzysztof Krupa – Zastępca Nadleśniczego Lasów Państwowych Nadleśnictwa Mircze, Maria Marut – Instruktor Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej wraz z twórcami naszego regionu.

Obecni byli także przedstawiciele Klubu Seniora z Mircza, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie z opiekunami oraz najbliżsi autorki wystawy. Spotkanie było drugą, publiczną prezentacją dorobku artystycznego malarki. Prezentowane na ekspozycji prace to barwna opowieść o pięknie otaczającej nas natury.

W klimat i specyfikę odzwierciedlonych na obrazach miejsc i przemyśleń wprowadziły gości czytane przez Kazimierę Słomianą „słowem wymalowane” wiersze, również Jej autorstwa.

Wystawę można zwiedzać do 20 czerwca 2022 r. w godzinach pracy Biblioteki, od poniedziałku do piątku 8.00-18.00, w soboty od 8.00 do 15.00.

­

­

(info, wideo: BP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Droga dojazdowa do basenu na ukończeniu (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Droga dojazdowa do basenu na ukończeniu (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie