Hrubieszów: Niecodzienna lekcja wiary w siebie

10 kwietnia w hrubieszowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbyła się niecodzienna lekcja przeprowadzona przez wyjątkowych nauczycieli. Szkołę odwiedzili wspaniali sportowcy, reprezentanci Polski paraolimpiad – Radosław Stańczuk, Arkadiusz Jabłoński i Stefan Makowski.

Reklamy


Podczas prezentacji uczniowie mieli okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce – członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy. Podczas spotkania dowiedzieliśmy, że można pokonać różne bariery i ograniczenia wykorzystując swoje zdolności, pasje, radość i poszanowanie życia. Goście pokazali nam, jak wspaniałą rolę może odegrać sport w życiu osoby niepełnosprawnej.

Ci wybitni sportowcy poprzez swoje osiągnięcia, pracę na rzecz Fundacji, ale też swoje całe życie, zmieniają sposób postrzegania niepełnosprawnych – poprzez wizerunek osób ambitnych, samodzielnych, osiągających wybitne osiągnięcia, po prostu jako zwykłych – niezwykłych ludzi z marzeniami, sukcesami i pasjami. Pozytywna energia oraz chęć zmieniania świata na lepsze, które przekazali nam nasi goście pozostaną z nami jeszcze na długo po ich wyjeździe.

Spotkanie odbyło się  w ramach działalności Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”.

 

 

Zdjęcia:

http://pzpswhrubieszow.pl/galeria/zdjecia/41084/niecodzienna_lekcja_wiary_w_siebie

 

 

info i fot. PZPSW