15 lipca 2024

Hrubieszów: (Nie)markowa odzież zatrzymana przez KAS w jednym ze sklepów [ZDJĘCIA]

Ponad 1,6 tys. szt. podrabianej odzieży i galanterii zabezpieczyli w sklepie w Hrubieszowie funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.

Reklamy

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina ustalili, że w sklepie w Hrubieszowie sprzedawane są – jako markowe – towary nielegalnie opatrzone znakami towarowymi należącymi do znanych światowych firm.

Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. odzież, obuwie i torebki. Ich niska cena oraz jakość wykonania – znacząco odbiegająca od standardów towarów oryginalnych – wskazywały, że są to podróbki. 

Reklamy

W czasie, gdy funkcjonariusze sprawdzali półki i zaplecze sklepowe, do sklepu dojechały paczki dostarczone przez firmy przewozowe. Jak się okazało – w paczkach także znajdowały się towary, które jedynie udawały markowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali całą partię podróbek – w sumie ponad 1,6 tys. szt. Gdyby towar był oryginalny jego wartość rynkowa wyniosłaby około pół miliona złotych. 

Reklamy

Okoliczności sprawy wyjaśniane są przez komórkę dochodzeniowo-śledczą Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Rola KAS

Ochrona praw własności intelektualnej jest jednym z wielu zadań Krajowej Administracji Skarbowej. Przedmiotem ochrony są m.in. znaki towarowe, wzory przemysłowe i patenty na wynalazki.

Zatrzymując towary podrabiane KAS walczy z fałszerstwem i piractwem, wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców, a także o prawa kupujących – którzy niejednokrotnie są wprowadzani w błąd, że za „okazyjnie” niską cenę kupują towary markowe.


źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie / Michał Deruś


Hrubieszów: Takiego zatrucia Huczwy jeszcze nie było!

Hrubieszów: Takiego zatrucia Huczwy jeszcze nie było!


Zerknij na Instagram →