4 grudnia 2023

Hrubieszów: Niepodległość w obiektywie Artura Wąsika [ZDJĘCIA, WIDEO]

„Niepodległość w obiektywie Artura Wąsika” – to tytuł wystawy fotografii, której wernisaż odbył się 17 listopada 2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie.

Reklamy

Wystawę otworzył Marcin Czubara – kierownik filii.

Nie zabrakło również głównego twórcy wystawy Artura Wąsika, który opowiedział publiczności o swojej pasji do fotografii i o przedstawionych na wystawie pracach.

Reklamy

Autor jest członkiem Zamojskiej Grupy Fotograficznej – Grupa Twórcza oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Posiada na swoim koncie również wiele wystaw poplenerowych między innymi: Mgły, Działo się w 2020, Ocalić od zapomnienia, Obiektyw na Flagę, Architektura Drewniana.

Ekspozycja zawiera fotografie dokumentujące odsłonięcie pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej w Wolicy Śniatyckiej 28 sierpnia 2022 roku oraz rekonstrukcję Bitwy pod Komarowem, która miała miejsce 27 sierpnia 2023 roku w 103. rocznicę.

Czytaj: Hrubieszów: Warsztaty bibliotekarzy [ZDJĘCIA]

Wernisaż swoją obecnością zaszczycili m.in.: Wioletta Pietrusiewicz – naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej, Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Hrubieszowa, Alicja Misztal – członek Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego, Elżbieta Waleczek – zastępca wójta gminy Werbkowice, Sławomir Bednarczuk – inspektor ds. Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Werbkowice, Kamila Maślanka – prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Koła Rejonowego w Hrubieszowie, poeci zrzeszeni w Klubie Literackim Ziemi Hrubieszowskiej oraz przedstawiciele placówek kulturalno-oświatowych.

Uatrakcyjnieniem wernisażu był montaż muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie pod opieką Beaty Lichoń-Fabrowskiej.

Wystawę można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki, od poniedziałku do piątku 8.00-18.00, w soboty od 8.00 do 15.00. Zapraszamy!

Zobacz też:

Hrubieszów: Przedszkolaki i seniorzy [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info i fot. BP Hrubieszów