28 maja 2024

Hrubieszów: Niewinne poranki – nowy tomik poezji Ewy Puszek-Nowak [ZDJĘCIA]

W Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się promocja kolejnego tomiku poetyckiego Ewy Puszek-Nowak, zatytułowanego „Niewinne poranki.

„a ja szukam jednej nadziei

jednej gwiazdy świecącej inaczej’”

– to fragment wiersza znanej poetki Ewy Puszek-Nowak, która 3 czerwca 2022 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury miała promocję swego kolejnego tomiku poetyckiego zatytułowanego „Niewinne poranki”.

Poetka od lat związana jest z Klubem Literackim Ziemi Hrubieszowskiej (który notabene: obchodził w grudniu 30-lecie swego istnienia), tu debiutowała zbiorem wierszy „Pięć twarzy Ewy” w 2015 roku. To bardzo ciekawa pozycja, która ukazuje różne życiowe postawy i wybory oraz emocje temu towarzyszące.

Co ważne, Ewa Puszek-Nowak tworzy nie tylko poezję, znane są też jej opowiadania.

Najnowsza książka jest zbiorem bardzo osobistych przemyśleń literatki na temat ludzkich skłonności, marzeń, tęsknot i pragnień. Ewa Puszek-Nowak wysoko wynosi człowieka, nadaje mu godność, pomimo „maski zakładanej o poranku”. Doskonale rozumie spójność dwoistości ludzkiej natury.

Autorka ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, które zdobyła w konkursach literackich; jej utwory były publikowane w prasie, wydawnictwach pokonkursowych, wydawnictwach zbiorowych; są także chętnie recytowane w różnych konkursach.

Promocja tomiku „Niewinne poranki” zgromadziła liczne grono przyjaciół poetki, miłośników jej poezji, twórców z Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, a także przedstawicieli władz Hrubieszowa z panem burmistrzem Pawłem Wojciechowskim na czele.

Wśród gości byli też twórcy ze Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Rodzin Kresowych w Chełmie, a także przyjaciele z Organizacji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” i Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Hrubieszowie.

Oprawą artystyczną zachwycili zebranych gości Rafał Piwkowski, Justyna Nawój i Karolina Tarnowska.

Życzymy pani Ewie Puszek-Nowak kolejnych sukcesów.

­

­

(info i fot. KLZH / MM)


Zobacz też:

Pięć Twarzy Ewy – promocja książki Ewy Puszek-Nowak

Pięć Twarzy Ewy – promocja książki Ewy Puszek-Nowak