Hrubieszów: Nominacje za recytacje

Przedstawicielki Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zdominowały eliminacje powiatowego 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po przesłuchaniach, które odbyły się w środę 20 kwietnia w Hrubieszowskim Domu Kultury, uczennice „Staszica” zdobyły 4 spośród 5 nominacji do etapu wojewódzkiego.

Reklamy


Największą, bo trzyosobową reprezentację, powiat hrubieszowski będzie mieć w kategorii poezji śpiewanej. Wystąpią w niej Maria Łyko, Sabina Poterucha i Agata Buta, która uczy się w Lublinie, ale mieszka w Hrubieszowie. Pierwsza zdobyła nominację za piosenki „Niebo” i „Jędza” autorstwa Macieja Łyko oraz wiersz „Oczy” Agnieszki Osieckiej. Sabina Poterucha ujęła jurorów piosenkami „Miasteczko cud” Agnieszki Osieckiej i „Cisza” Adama Szabata oraz wierszem „Moja odwaga” Wiery Kucharskiej. Natomiast Agata Buta wykonała utwory „Ja dla pana czasu nie mam” Jeremiego Przybory i „Nie odchodź” Jerzego Wasowskiego oraz wiersz „Schnąca limba” Kazimierza Przerwy-Tetmajera. 

Nominację w turnieju recytatorskim otrzymała Aleksandra Nowosad, która zaprezentowała „Miłość szczęśliwą” Wisławy Szymborskiej. Listę nominowanych uzupełnia Kamila Sykut, która w turnieju jednego aktora zaprezentowała monodram „Niebieski język”, przygotowany na podstawie tekstów Nataszy Sochy.

Reklamy

Sukces wymienionych wykonawców to także zasługa ich opiekunek – Doroty Sędłak, Beaty Trześniowskiej i Anety Dąbskiej. 

Jury przyznało również dwa wyróżnienia za recytacje dla Emilii Kozak i Aleksandry Krół, która startowała w turnieju poezji śpiewanej.

Recytatorów, wokalistów i aktorów oceniali organista i gitarzysta ksiądz Marian Wyrwa, a także Aleksandra Kopczyńska z Biblioteki Pedagogicznej i Anna Czernysz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie. 

Finał wojewódzki tegorocznego konkursu, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, odbędzie się 26 i 27 kwietnia w lubelskim centrum kultury. fot. HDK (AM)