Hrubieszów: Nowa Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej [ZDJĘCIA]

Dzisiaj w szpitalu w Hrubieszowie odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wyremontowanych pomieszczeń Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej.

Reklamy

Alicja Jarosińska, dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie:

Decyzja „Sanepidu” o dostosowaniu pomieszczeń Laboratorium Medycznego do obowiązujących standardów była wydana kilka lat temu, jednak ze względu na brak środków finansowych szpital ciągle ją odraczał. Remont rozpoczął się w lecie 2022 r i był wykonany przez pracowników działu technicznego naszego szpitala. Koszt pełnego remontu wyniósł ok. 250 tysięcy złotych i są to środki szpitala.

Reklamy

­

Laboratorium Medyczne w hrubieszowskim szpitalu posiada stosowne certyfikaty wydane przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w diagnostyce laboratoryjnej i mikrobiologicznej, który jest gwarancją jakości wykonywanych badań na najwyższym poziomie. Pracownia funkcjonuje przez całą
dobę i wykonuje badania nie tylko dla potrzeb szpitala, ale również dla pacjentów poradni specjalistycznych, Podstawowej Opieki Zdrowotnej, jak i innych pacjentów.

Alicja Jarosińska, dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie:

Aby wyjść naprzeciw potrzebom pacjentów pracujących, już w minionym roku uruchomiliśmy punkt pobrań również w soboty, który mieści się przy ul. Mickiewicza.Artykuł płatny – tekst i fot. mat. partnera


Zobacz też:

Katarzyna Potaczało Nauczycielem Przedszkola Roku 2022 w powiecie hrubieszowskim [ZDJĘCIA]

Katarzyna Potaczało Nauczycielem Przedszkola Roku 2022 w powiecie hrubieszowskim [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →