20 lipca 2024

Hrubieszów: Nowy chodnik na Mickiewicza – ZDJĘCIA

Zakończył się remont odcinka chodnika na ul. Mickiewicza w Hrubieszowie. Inwestycja zrealizowana została na podstawie porozumienia miasta z powiatem hrubieszowskim.

Reklamy

Przypomnijmy, że na sesji w sierpniu tego roku, radni miejscy podjęli decyzję o remoncie odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych Mickiewicza, Narutowicza oraz mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie.

Podjęta uchwała przewidywała udzielenie pomocy rzeczowej Powiatowi Hrubieszowskiemu polegającej na wykonaniu przez hrubieszowską Miejską Służbę Drogową remontu trzech odcinków chodników – na ul. Mickiewicza, Dobrzańskiego „Hubala” i Narutowicza.

Reklamy

Wartość pomocy wynosi odpowiednio:

1) ul. Adama Mickiewicza – 41 397,38 zł;

Reklamy

2) ul. Narutowicza –  4 655,48 zł;

3) ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” –  22 841,73 zł.

Remonty wykonywane są przez MSD, przy użyciu materiałów budowlanych zakupionych przez Starostwo Powiatowe. Koszt materiałów to 54 108,84 złotych. Wartość prac Miejskiej Służby Drogowej wynosi 68 894,59 zł, co stanowi 56 % kosztów całej naprawy.

Długość i lokalizacja odcinków remontowanych chodników została ustalona w ramach porozumienia zawartego pomiędzy miastem Hrubieszów, a powiatem hrubieszowskim.


fot. lubiehrubie.pl

Zobacz też:

Hrubieszów: Trwa remont chodnika na ul. Mickiewicza – ZDJĘCIA