Hrubieszów: O bezpieczeństwie w czasie ferii

W piątek 13 stycznia w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie policjanci spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie z racji zbliżających się ferii. Dzieci miały wiele ciekawych pytań oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Reklamy

 

W piątek 13 stycznia w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi. Policjantka opowiadała zebranym, jak z rozwagą korzystać z uroków zimy, aby dzieci całe i zdrowe mogły powrócić z wypoczynku do szkoły. Uczniowie  odpowiadali na zadawane im pytania oraz wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

 

***

Reklamy

 

Policja przypomina!

Przed wyjazdem na zimowy wypoczynek można skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego i umówić na sprawdzenie autokaru. Policjanci sprawdzą wtedy stan techniczny pojazdu, szczególnie układy hamulcowe, układ kierowniczy, prawidłowe ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie, w tym w urządzenia rejestrujące prędkość. Zwracamy uwagę na sprawność psychofizyczną kierowcy, jego uprawnienia oraz trzeźwość.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)