Hrubieszów: O bezpieczeństwie widzą bardzo dużo

Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie zwyciężyła w konkursie wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”.

Reklamy

 

W piątek, 14 czerwca, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, odbył się finał konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”. Uczniowie szkół, które znaleźli się w finale, musieli rozwiązać test wiedzy oraz przedstawić wykonany przez siebie projekt plakatu o tematyce profilaktycznej.

W efekcie konkursowych zmagań, największą ilość punktów uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie, trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Werbkowicach.

Uczniowie trzech zwycięskich drużyn otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

Naczelnik Wydziału Prewencji, podkomisarz Paweł Knysz, wraz z Panią Sekretarz Powiatu Hrubieszowskiego Anną Marią Misiurą, wręczyli nagrody i pogratulowali zwycięzcom oraz przy tej okazji życzyli zebranym miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

Konkurs obejmuje zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym problematyki alkoholizmu i narkomanii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości numerów alarmowych.

W ramach programu, policjanci wspólnie ze Strażą Miejską, przeprowadzili spotkania w klasach IV, V, VI szkół podstawowych powiatu, które zgłosiły chęć uczestnictwa w powyższym przedsięwzięciu profilaktycznym.

 

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK)