Hrubieszów: O „Czarodziejach koni”

„Czarodzieje koni” – to najnowsza powieść Krzysztofa Czarnoty, którą promowano na spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie, 28 września.

Reklamy

 

Książka ukazała się w maju tego roku i jest kontynuacją powieści „Niosąca radość” tegoż autora.

Nowa książka Krzysztofa Czarnoty z „końmi” w tytule, wbrew pozorom nie jest książką o koniach, lecz o ludziach, choć oczywiście konie, głównie czystej krwi, w niej występują.

„To jest powieść o talencie, o tym, że danego od Boga talentu marnować nie wolno. O tym, czy pasja powinna stawać się profesją. Wreszcie to powieść o dawnych Kresach” – wyjaśniał autor podczas spotkania.

Zebrani, kierowali do autora liczne zapytania. Dotyczyły one między innymi: inspiracji do kreowanych losów bohaterów, miejsc na dawnych Kresach Rzeczypospolitej opisanych w książce, marzeń związanych z ekranizacją powieści, jak również planów literackich na przyszłość.

Podczas spotkania dyskutowano także na temat nauki jazdy konnej. Sam autor szczerze zachęcał, zauważając wśród audytorium znaczną grupę dziewcząt, którą stanowiły licealistki z hrubieszowskiego Staszica. O szczegółowe przybliżenie tematu poproszeni zostali obecni na spotkaniu właściciele hrubieszowskiej „Wojciechowej Stajni” – Państwo Zofia i Wojciech Ciesielczukowie.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Hrubieszowa – Radosław Szkudziński, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu – dr Dorota Mach, twórcy naszego regionu; przedstawiciele hrubieszowskich placówek kulturalno – oświatowych oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece.

Puentą spotkania było motto z ostatnich kart książki „Nie marnuj talentu”.

 

źródło i fot. BP Hrubieszów